شناسه خبر : 50861

رای سازمان استاندارد برای ام وی ام X۵۵ PRO اعلام می‌شود

رای سازمان استاندارد برای ام وی ام X۵۵ PRO اعلام می‌شود

سازمان ملی استاندارد ایران اعلام کرد: کمیسیون ماده ۴۲ برای بررسی پرونده خودروی X۵۵ PRO تشکیل شد که تا ۴۸ ساعت آینده رای نهایی صادر می‌شود.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از سازمان ملی استاندارد، نماینده قوه قضائیه در کمیسیون ماده ۴۲ قانون تقویت و توسعه نظام استاندارد در حاشیه این کمیسیون اظهار داشت: پس از حادثه که برای خودروی ام وی ام X۵۵ PRO اتفاق افتاد، سازمان ملی استاندارد ایران موضوع را مورد بررسی قرار داده و گزارش آن را برای طرح در کمیسیون ماده ۴۲ ارائه داشت.

از آنجایی که بعد از صدور تایید نوع نباید قطعه خودرو تغییر کند و هر تغییری باید به اطلاع سازمان ملی استاندارد ایران برسد، این اتفاق از سوی شرکت مدیران خودرو انجام نگرفته و سازمان ملی استاندارد ایران با توجه به این موضوع ادعای عدم همکاری خودروساز را با این سازمان دارد.

قاضی پرونده با اشاره به اینکه شرکت خودروساز اطلاعیه‌ای مبنی بر ایرادات فنی صادر کرده توضیح داد: این اقدام متضمن فراخوان نبوده چرا که با فراخوان، تمام سری خودروهایی که در ایراد فنی داشتند می‌بایست به صورت کاملاً رایگان از سوی شرکت خودروساز رفع نقص شود.

مدیران شرکت مدیران خودرو، امروز (شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳) در کمیسیون ماده ۴۲ برای بررسی جزئیات اتفاق اخیر حاضر شدند و مقرر شد دفاعیات خود را ظرف مدت ۴۸ ساعت برای صدور رای نهایی با حضور سایر اعضای کمیسیون ارایه کنند.

سازمان ملی استاندارد ایران همچنان اعلام می‌دارد؛ به علت وجود نقص فنی در برخی از خودروهای مدل ایکس ۵۵ پرو تولیدی شرکت مدیران خودرو، تا اطلاع ثانوی شماره گذاری این خودرو متوقف خواهد بود.

ارسال نظر