شناسه خبر : 40248

هشدار هواشناسی برای طغیان رودخانه‌ها در برخی استان‌های کشور

هشدار هواشناسی برای طغیان رودخانه‌ها در برخی استان‌های کشور

سازمان هواشناسی نسبت به سیلابی شدن مسیل‌ها و طغیان رودخانه‌ها به دنبال تشدید فعالیت سامانه بارشی در برخی استان‌ها هشدارداد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از فارس، بر اساس هشدار سطح نارنجی صادر شده از سوی سازمان هواشناسی تشدید فعالیت سامانه بارشی طی امروز یکشنبه ۱۴ آبان ماه موجب رگبار شدید باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقت و کاهش نسبی دما می‌شود.

این سامانه روز یک‌شنبه خراسان جنوبی، نیمه شمالی سیستان و بلوچستان، شمال شرق اصفهان، جنوب یزد و کرمان را در بر می‌گیرد و مخاطراتی از جمله اختلال در سفر‌های بین شهری، سیلابی شدن مسیل‌ها، طغیان رودخانه‌ها و آب‌گرفتگی معابر را به دنبال دارد.

وزش باد شدید موقت، صاعقه، خسارت به سازه‌های موقت از جمله بنرها، داربست‌ها، تابلو‌های تبلیغاتی و شکستن درختان کهن‌سال از دیگر مخاطرات پیش‌بینی شده برای این سامانه است.

تشدید فعالیت سامانه بارشی موجب اختلال در ناوگان حمل و نقل عمومی و خسارت به ماشین‌آلات و محصولات باغی و زراعی می‌شود.

سازمان هواشناسی به اجتناب از سفر‌های غیر ضروری، پرهیز از تردد و اتراق در حاشیه و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها، عدم فعالیت‌های کوه‌نوردی و جابه‌جایی عشایر، آمادگی دستگاه‌های اجرایی و امدادی و پاک‌سازی دهانه پل‌ها و لایروبی کانال‌ها و آب‌رو‌ها توصیه کرده است.

 

ارسال نظر