شناسه خبر : 37897

۱۵ هزار نفر در حوادث رانندگی تا پایان تیر مصدوم شدند

۱۵ هزار نفر در حوادث رانندگی تا پایان تیر مصدوم شدند

اداره کل پزشکی قانونی استان تهران از مراجعه بیش از ۱۵ هزار نفر مصدوم تصادفات به مراکز پزشکی قانونی این استان از ابتدای امسال تا پایان تیر، خبر داد؛ سازمان پزشکی قانونی هم در تازه ترین گزارش، شمار جانباختگان تصادفات جاده‌ای در سراسر کشور را پنج هزار و ۸۶ نفر اعلام کرد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا، این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که شمار مراجعه مصدومان تصادفات ۱۳ هزار و ۷۶۰ نفر بود، ۱۱ درصد افزایش یافته است.

اداره کل پزشکی قانونی استان تهران در این گزارش تاکید کرده است از مصدومان تصادفات در چهار ماه نخست امسال، چهار هزار و ۱۴۳ نفر زن ۱۱ هزار و ۲۰۲ نفر نیز مرد بودند.

سازمان پزشکی قانونی کشور همچنین اعلام کرد: در سه ماهه نخست امسال، پنج هزار و ۸۶ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال که آمار تلفات چهار هزار و ۵۲۳ نفر بود، ۱۲.۴ درصد بیشتر شده است.

از کل تلفات تصادفات در بهار امسال سه هزار و ۹۶۷ نفر مرد و یکهزار و ۱۱۹ نفر نیز زن بودند.

در این مدت، استان‌های سیستان و بلوچستان با ۴۵۲، فارس با ۴۴۶ و کرمان با ۳۵۶ فوتی بیشترین و استان های ایلام با ۳۸، کهگیلویه و بویراحمد با ۵۰ و خراسان شمالی با ۷۶ فوتی کمترین آمار تلفات تصادفات را داشته اند.

افزایش ۷.۲درصدی آمار مصدومان

بر اساس این گزارش در بهار امسال، ۹۸ هزار و ۵۶۹ مصدوم حوادث رانندگی نیز به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که از این تعداد ۶۸ هزار و ۹۴۸ نفر مرد و ۲۹ هزار و ۶۲۱ نفر زن بودند. آمار مصدومان تصادفات در بهار امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۷.۲ درصد بیشتر شده است.

در این گزارش تاکید شد است که در خرداد سال ۱۴۰۲ در مقایسه با ماه های دیگر سال، بیشترین آمار تلفات تصادفات با یکهزار و ۷۵۳ کشته ثبت شد.

آمار تلفاتِ تصادفات در این ماه نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹.۴ درصد افزایش یافته است.

در خرداد امسال ۳۵ هزار و ۱۳۳ مصدوم حوادث رانندگی نیز به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کردند که رشد ۵.۳ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می دهد.

ارسال نظر