شناسه خبر : 37510

دستگیری عاملان فروش غیرمجاز آثار هنرمند مطرح

دستگیری عاملان فروش غیرمجاز آثار هنرمند مطرح

رئیس پلیس فتا پایتخت از شناسایی و کشف پرونده با موضوع فروش آثار هنری یک هنرمند در فضای مجازی خبر داد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از فارس، سرهنگ داود معظمی گودرزی رئیس پلیس فتا تهران بزرگ، از شناسایی و کشف پرونده با موضوع فروش آثار هنری از یک هنرمند مطرح کشور در فضای مجازی خبر داد.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ تصریح کرد: یکی از اشخاص مطرح در عرصه هنر در کشور با مراجعه به پلیس فتا مدعی شد اشخاصی ناشناس در فضای مجازی اقدام به انتشار و فروش آثار تولید شده وی کرده و با این اقدام موجب وارد شدن خسارات مادی و معنوی شده‌اند.

شاکی در اظهاراتش گفت: با اعلام تعداد زیادی از هنرجویانش متوجه شده است که مجموعه‌هایش در چندین صفحه اینستاگرامی در حال خرید و فروش است و اشخاصی ناشناس با سوءاستفاده از نام وی اقدام به فروش غیرمجاز این مجموعه‌ها در شبکه‌های اجتماعی می‌کنند.

رئیس پلیس فتا پایتخت تصریح کرد: در ادامه کارشناسان پلیس فتا پایتخت اقدامات خود را آغاز کرده که در تحقیقات اولیه مشخص شد بیش از 3 صفحه اینستاگرامی با بیش از  100 هزار نفر دنبال‌کننده در این خصوص فعالیت دارد و روزانه تعداد زیادی از مجموعه‌های مربوط به شاکی را با مبالغ ناچیزی در این صفحات به فروش می‌رسانند.

سرهنگ معظمی گودرزی افزود: با اقدامات تخصصی افسران سایبری پلیس فتا 2 نفر از گردانندگان اصلی این صفحات در فضای مجازی شناسایی شده و با اقدامات فنی اطلاعات هویتی و سکونتی متهمان به دست آمد و پس از تشریفات قضایی هر 2 نفر در یکی از مناطق شمال تهران دستگیر و به همراه تجهیزات الکترونیکی به پلیس فتا منتقل شدند.

این مقام مسؤول خاطرنشان کرد: متهمان با انتقال به پلیس فتا، پس از مواجهه با شاکی ضمن پذیرفتن بزه انتسابی گفتند که باتوجه به معروف بودن این هنرمند صرفاً با انگیزه کسب مال دست به این اقدام زده‌اند.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ به شهروندان توصیه کرد: طبق ماده 23 قانون حمایت از حقوق مؤلفان هرکس تمام یا قسمتی از اثر دیگری را که مورد حمایت این قانون است به نام خود یا به نام پدید آورنده بدون اجازه او یا عامداً به شخص دیگری غیر از پدید آورنده نشر یا پخش یا عرضه کند به حبس تأدیبی از ۶ ماه تا ۳ سال محکوم خواهد شد.

وی از شهروندان در خواست کرد درصورت مشاهده موارد مشابه و مشکوک موضوع را از طریق مرکز فوریت‌های سایبری با شماره تماس 096380 و یا سایت اینترنتی پلیس فتا ناجا به آدرس  www.cyberpolice.ir  اطلاع دهند.

 

ارسال نظر