شناسه خبر : 47352

صعود دور از انتظار تورم آمریکا

صعود دور از انتظار تورم آمریکا

بر اساس آمار منتشر شده، تورم سالانه مصرف‌کننده ایالات‌متحده ۳.۲ درصد در ماه فوریه افزایش یافته و ماهانه ۰.۴ درصد صعود کرد که دور از انتظار بود.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایسنا، شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) که تغییرات قیمت کالاها و خدمات را از دیدگاه مصرف‌کننده اندازه‌گیری می‌کند، پس از افزایش ۳.۱ درصدی در ماه ژانویه نسبت به مدت مشابه سال قبل، رشد سالانه ۳.۱ درصدی را نشان داد.

با این حال، این رقم کاهش شدیدی نسبت به ۹.۱ درصد افزایش سالانه ثبت شده در ماه جولای ۲۰۲۲ را نشان می‌دهد که بیشترین رقم از ماه نوامبر ۱۹۸۱ بود.

شاخص قیمت مصرف‌کننده در ماه فوریه نسبت به ماه قبل ۰.۴ درصد افزایش یافت، در حالی که انتظارات برای این رقم افزایش ۰.۳ درصدی بود. این رقم در ماه ژانویه ۰.۳ درصد افزایش ماهانه را نشان می‌دهد.

اداره آمار کار در بیانیه‌ای اعلام کرد: شاخص سرپناه و شاخص بنزین در ماه فوریه افزایش یافتند و در مجموع، این دو شاخص بیش از ۶۰ درصد از افزایش ماهانه شاخص برای همه اقلام را به همراه داشتند.

شاخص قیمت مصرف‌کننده اصلی که نوسان قیمت‌های مواد غذایی و انرژی را در نظر نمی‌گیرد، در ماه فوریه نسبت به ماه قبل ۰.۴ درصد افزایش یافت که پس از افزایش ۰.۴ درصدی در ماه ژانویه، بالاتر از برآوردهای ۰.۳ درصدی تحلیلگران بود.

بیزنس نوشت، شاخص سالانه قیمت مصرف‌کننده اصلی در ماه فوریه ۳.۸درصد افزایش یافت که بالاتر از انتظار ۳.۷ درصد پس از رشد ۳.۹ درصد سالانه در ماه ژانویه بود.

ارسال نظر