شناسه خبر : 22385

ژاپن تحریم‌های ضد روسی را تشدید کرد

ژاپن تحریم‌های ضد روسی را تشدید کرد

توکیو تحریم‌های جدید ضد روسیه از جمله مسدود کردن دارایی‌های شرکت‌های این کشور و صدها فرد را تصویب کرده است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از مهر، ژاپن روز سه‌شنبه تحریم‌های بیشتری را علیه روسیه تصویب کرد و دارایی‌های ۳۹۸ فرد روسی دیگر را مسدود کرد. این فهرست شامل اعضای خانواده مقامات ارشد روسیه، یعنی همسر سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه و دو دختر ولادیمیر پوتین، ماریا ورونتسوا و کاترینا تیخونوا، می‌شود.

در همین خصوص هیروکازو ماتسونو، دبیر ارشد کابینه ژاپن در کنفرانس خبری خود گفت: «برای جلوگیری از تشدید بیشتر بحران، تحقق آتش‌بس در اسرع وقت و توقف جنگ روسیه علیه اوکراین، کشور ما باید همزمان با همکاری جامعه بین‌المللی، تحریم‌های سختی را علیه مسکو اعمال کند».

وضع این تحریم‌ها از زمان آغاز درگیری بین مسکو و اوکراین در اواخر فوریه به ۴۹۹ نفر می‌رسد. تاکنون توکیو مقامات ارشد و قانون گذاران روسیه از جمله پوتین و لاوروف و همچنین فرماندهان ارشد نظامی را هدف قرار داده بود ولی با این حال هنوز مشخص نیست که آیا مقامات روسی واقعاً دارایی‌هایی در ژاپن برای مسدود کردن داشته‌اند یا خیر و از این تحریم‌ها آسیب دیده‌اند یا خیر.

ژاپن همچنین دارایی‌های ۲۸ سازمان روسی دیگر را که گمان می‌رود با صنایع نظامی این کشور مرتبط هستند مسدود کرد، مسدود کردن دو بانک بزرگ روسیه (اسبربانک و آلفا بانک) در اولویت بعدی تحریم‌های ژاپن علیه روسیه است و قرار است این تحریم‌ها از ۱۲ می آغاز شود.

کویچی هاگیودا، وزیر اقتصاد ژاپن در اقدامی جداگانه اعلام کرد که این کشور تحریم‌های بیشتری برای واردات کالاهای روسی اعمال خواهد کرد. این فهرست در مجموع شامل ۳۸ کالای مشمول تحریم شامل ماشین آلات خاص، محصولات چوبی و برخی نوشیدنی‌های الکلی از جمله ودکا است با این حال این تحریم واردات قرار است از سه شنبه آینده اجرایی شود.

هاگیودا در این باره می‌گوید که کالاهای مشمول تحریم را می‌توان به راحتی از کشورهای دیگر تهیه کرد بنابراین اقتصاد ژاپن تأثیر چندانی از تحریم روس‌ها نخواهد دید.

وزیر اقتصاد ژاپن همچنین بر تعهد خود مبنی بر توقف تدریجی واردات زغال سنگ روسیه که هفته گذشته توسط توکیو اعمال شد، تاکید کرد ولی با این حال وی توضیح دقیقی درباره زمان اجرایی شدن این تحریم اعلام نکرد و تنها به این نکته اشاره کرد که همه چیز باید با برنامه ریزی صورت گیرد.

وی گفت: «قبل از اجرای این تحریم، تقاضای برق برای تابستان و زمستان و همچنین تأثیر آن بر صنایع را به دقت ارزیابی خواهیم کرد.»

ارسال نظر

خدمات بیمه ای