شناسه خبر : 33187

شکستن قولنج انگشتان تاثیری در آرتروز دارد؟

شکستن قولنج انگشتان تاثیری در آرتروز دارد؟

باورهای زیادی در مورد این رفتار رایج وجود دارد، اما زمان آن رسیده که به افسانه های مربوط به شکستن قولنج انگشتان پایان دهیم.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از مهر، چرا مردم قولنج انگشتان خود را می‌شکنند؟

محققان چندین دلیل احتمالی را ذکر می‌کند.

«رابرت شمرلینگ»، روماتولوژیست و ویراستار ارشد دانشکده هاروارد، می‌گوید: «شکستن قولنج انگشتان یک رفتار رایج است که بسیاری از آن لذت می‌برند. این عمل می‌تواند به یک عادت یا راهی برای مقابله با انرژی عصبی تبدیل شود؛ برخی آن را راهی برای رهایی از تنش توصیف می‌کنند.»

گاهی اوقات افراد از روی عادت بند انگشتان خود را می‌شکنند. مانند سیگار کشیدن، ترک این کار می‌تواند دشوار باشد. کاهش استرس یکی دیگر از دلایلی است که باعث می‌شود مردم قولنج انگشتان خود را بشکنند.

چه چیزی باعث ایجاد صدا در هنگام شکستن قولنج انگشتان می‌شود؟

«تاندا آنگ»، استادیار بالینی در بخش روماتولوژی دانشگاه کالیفرنیا، می‌گوید که مطالعات کافی برای توضیح مکانیسم پشت صدای شکستن قولنج وجود ندارد. با این حال، او می‌گوید دو فرضیه وجود دارد.

اولین فرضیه این است که صدای شکستن قولنج می‌تواند ناشی از حرکت تمام ساختارها در انگشت مانند استخوان‌ها، تاندون‌ها و رباط‌ها باشد.

اما آیا شکستن قولنج انگشتان باعث آرتروز می‌شود؟

نتایج یک مطالعه قدیمی نشان می‌دهد که عادت به شکستن قولنج انگشتان در مقایسه با افرادی که مرتباً این کار را نمی‌کنند، با احتمال تورم دست و قدرت گرفتن پایین‌تر اشیا همراه است.

آنگ اضافه کرد: «اما مطالعه همچنین به این نتیجه رسید که شواهد روشنی وجود ندارد که این عادت با آرتروز مرتبط باشد.»

او خاطرنشان کرد: «با این وجود، از نظر تئوری، اگرچه ما مطالعات کافی برای حمایت از ارتباط بین شکستن قولنج انگشتان و آرتروز نداریم، اما اگر مفاصل خود را چندین بار و برای مدت زمان قابل توجهی دستکاری کنید، می‌تواند باعث آسیب شود.»

ارسال نظر

خدمات بیمه ای