شناسه خبر : 29669

سیگارهای الکترونیکی به ترک سیگار کمک نمی کنند

سیگارهای الکترونیکی به ترک سیگار کمک نمی کنند

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد اکثر افرادی که هم از سیگارهای سنتی و هم از سیگارهای الکترونیکی استفاده می‌کنند، احتمالاً به جای ترک سیگار، به سیگار کشیدن ادامه می‌دهند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از مهر، محققان دریافتند فقط ۱۰ درصد افراد سیگار کشیدن را ترک می‌کنند.

«ناندیتا کریشنان»، محقق ارشد از دانشگاه جرج واشنگتن در واشنگتن دی سی، گفت: «سیگارهای الکترونیکی به ترک قابل توجهی از سیگار کمک نمی‌کند.»

وی افزود: «با توجه به اینکه کشیدن سیگار مضر است و اثرات طولانی مدت استفاده از سیگار الکترونیکی ناشناخته است و استفاده همزمان از هر دو محصول خطر بیشتری دارد، باید افراد را تشویق به ترک مصرف هر دو محصول کرد.»

کریشنان گفت: «نیکوتین سیگارهای الکترونیکی اعتیاد آور است و با افزایش خطر بیماری قلبی و بیماری ریوی مرتبط است.»

او گفت: «مردم به دلایل مختلفی از سیگارهای الکترونیکی استفاده می‌کنند که شامل تلاش برای ترک یا کاهش سیگار، جذابیت طعم‌ها، و این واقعیت که آن‌ها بوی بد نمی‌دهند، است و برخی برای دریافت نیکوتین در مکان‌هایی که نمی‌توانند سیگار بکشند از سیگارهای الکترونیکی استفاده می‌کنند.»

برای این مطالعه، محققان داده‌هایی مربوط به ۵۴۵ سیگاری که سیگار الکترونیکی هم می‌کشیدند، جمع‌آوری کردند.

آنها دریافتند که ۷۶٪ از شرکت کنندگان روزانه سیگار سنتی می‌کشیدند و ۳۳.۵٪ روزانه سیگار الکترونیکی می‌کشیدند. در مجموع، نزدیک به ۸۲ درصد فکر می‌کردند استعمال سیگار الکترونیکی ضرر کمتری نسبت به سیگار کشیدن دارد.

آنها همچنین دریافتند که ۶۶ درصد از مصرف کنندگان سیگار الکترونیکی در طول دوره مطالعه سیگار کشیدن را ترک کردند، اما یک سوم از آنها در طول دوره شش ساله مطالعه به مصرف سیگار ادامه دادند.

در میان افراد سیگاری، ۵۵ درصد به سیگار کشیدن ادامه دادند، در حالی که ۲۷ درصد به آرامی و ۱۷.۵ درصد در اوایل مطالعه آن را ترک کردند.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای