شناسه خبر : 18788

رفع کاستی های نسخه نویسی الکترونیک نیاز به زمان دارد

رفع کاستی های نسخه نویسی الکترونیک نیاز به زمان دارد

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران، بر لزوم همراهی جامعه پزشکی و مردم به منظور اجرای هر چه بهتر طرح نسخه نویسی الکترونیک تاکید کرد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از مهر، مهدی رضایی، با اشاره به اینکه سازمان الکترونیک یکی از مهم‌ترین اقدامات سازمان بیمه سلامت ایران است، بیان کرد: این موضوع بر اساس قانون تکلیفی است که بر دوش دولت و تمام ارکان نظام سلامت از جمله سازمان‌های بیمه گر، مؤسسات و ارائه دهندگان خدمت گذاشته شده است.

وی ادامه داد: سازمان بیمه سلامت ایران در دو سال اخیر پیشرفت‌های خوبی در این زمینه داشته است به طوری که در سال ۹۸ تبادل الکترونیک اسناد در بخش بستری به اتمام رسید و از سال ۹۹ این اقدام در بخش سرپایی انجام شد به نحوی که اکنون موفقیت حدود ۶۰ درصدی را در سطح کشور شاهد هستیم و در برخی استان‌ها میزان پیشرفت بیش از ۹۰ درصد است.

معاون بیمه و خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ایران بر همراهی جامعه پزشکی و مردم به منظور اجرای هر چه بهتر این طرح تاکید کرد و نسبت به برخی انتقادها گفت: این اقدام گذار از روش سنتی کاغذی به سمت دیجیتالی شدن است. به رغم اینکه مقدمات کار و زیر ساخت‌های مناسبی فراهم شده است، این فرآیند نیاز به زمان دارد تا کاستی‌ها برطرف شود کما اینکه تاکنون بخش قابل توجهی از مشکلات برطرف شده است.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای