شناسه خبر : 28186

پای ضایعات شهرداری تهران هم به بورس کالا باز شد

پای ضایعات شهرداری تهران هم به بورس کالا باز شد

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران از فروش ضایعات شهرداری تهران برای نخستین بار در بورس کالا خبر داد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا، لطف‌اله فروزنده با اعلام این خبر در جلسه شورای مدیران حوزه معاونت مالی گفت: شهرداری تهران در نظر دارد برای نخستین بار ضایعات آهنی خود را با همکاری شرکت سرمایه‌گذاری شهر در بورس کالا به فروش برساند.

وی افزود: با توجه به انجام مقدمات لازم به زودی ضایعات از طریق بورس با قیمت واقعی و شفاف به فروش می‌رسد.

فروزنده با بیان اینکه ضایعات شهرداری تهران در مجموع رقم قابل توجهی است، اضافه کرد: عرضه ضایعات در بورس کالا را از ضایعات آهن شروع کرده و در نظر داریم تا به فروش سایر ضایعات تسری بخشیم و هر چیزی را که قابلیت عرضه در بورس کالا را داشته باشد؛ در راستای شفافیت در بورس عرضه می کنیم.

معاون شهردار تهران با اشاره به برنامه‌های معاونت مالی و اقتصاد شهری در سال جاری اظهارداشت: طراحی اوراق گام، تهیه و ارائه فهرست املاک مناطق، پیگیری و ارائه گزارش در زمینه مطالبات شهرداری تهران از دولت، تهاتر املاک با مناطق از جمله برنامه‌های عملیاتی معاونت مالی و اقتصاد شهری در سال جاری است.

انتقال نمایشگاه‌ها به شهر آفتاب

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران درباره انتقال نمایشگاه‌ها به شهر آفتاب افزود: شهرداری تهران توسعه شهرآفتاب را در دستور کار قرار داده و ما معتقدیم با توجه به مصوبه شورای اسلامی شهر تهران بهترین مرکز برای برگزاری نمایشگاه‌ها مجموعه شهرآفتاب است.

وی افزود: در حال رایزنی با دولت و مسئولان مربوطه هستیم تا جهت‌گیری به این سمت باشد و بتوانیم از ظرفیت شهرآفتاب برای برگزاری نمایشگاه‌ها استفاده کنیم.

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران گفت: شهرآفتاب علاوه بر برگزاری نمایشگاه، ظرفیت‌های دیگری از جمله در حوزه‌های گمرک نیز دارد که می‌توان بیش از پیش از این مهم در راستای یپشبرد اهداف مدیریت شهری بهره برد.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای