شناسه خبر : 29098

پرداخت وام در بانک‌های غیردولتی ۱۳.۲ درصد رشد داشت

پرداخت وام در بانک‌های غیردولتی ۱۳.۲ درصد رشد داشت

بانک‌ها و موسسات اعتباری تا شهریور ماه امسال ۴۰۳۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات اعطا کردند که نسبت به اسفندماه سال گذشته ۱۳.۹ درصد رشد داشت.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از  ایرنا، بررسی تازه‌ترین گزارش بانک مرکزی از وضعیت پولی بانکی کشور در شهریورماه ۱۴۰۱ حاکی از این است که بانک‌ها و موسسات اعتباری در این دوره ۴ هزار و ۳۴ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کرده‌اند.

اعطای تسهیلات در شهریورماه امسال در مقایسه با اسفند سال گذشته ۱۳.۹درصد رشد داشت و براساس آمار اسفند ۱۴۰۰ نیز بانک‌ها و موسسات اعتباری سه هزار و ۵۴۰ هزار میلیارد تومان وام به متقاضیان پرداخت کردند. شهریور سال گذشته نیز بانک‌ها و موسسات اعتباری ۲ هزار و ۸۷۷ هزار میلیارد تومان تسهیلات دادند.

براساس این گزارش بانک‌های تجاری ۸۴۲ هزار میلیاردتومان، بانک‌های تخصصی ۵۹۲ هزار میلیارد تومان و بانک‌های غیردولتی و موسسات اعتباری ۲ هزار و ۵۹۹ هزار میلیارد تومان در شهریورماه امسال وام پرداخت کردند و همانطور که آمار نشان می‌دهد بانک‌های غیردولتی و موسسات اعتباری بیشترین وام را اعطا کردند.

نکته قابل توجه این است که مقایسه اعطای وام در شهریورماه امسال نسبت به اسفند سال گذشته نشان می‌دهد پرداخت وام در بانک‌های غیردولتی و موسسات اعتباری ۱۳.۲ درصد، بانک‌های تخصصی ۱۸.۴ درصد و بانک‌های تجاری ۱۳.۳ درصد رشد داشت.

170038786

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای