شناسه خبر : 21537

سقف ضمانت‌نامه اعتباری صنایع کوچک به پنج میلیارد تومان افزایش یافت

سقف ضمانت‌نامه اعتباری صنایع کوچک به پنج میلیارد تومان افزایش یافت

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک از تصمیم مجمع عمومی این صندوق برای افزایش سقف ضمانت‌نامه اعتباری صنایع کوچک از سه به پنج میلیارد تومان و ضمانت ‌نامه‌های پیمانکاری مانند حسن انجام کار و شرکت در مناقصه و مزایده، تا سقف هفت میلیارد تومان، خبر داد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، «محمدحسین مقیسه» در نشست هم‌اندیشی مدیران ستادی و استانی سازمان صنایع کوچک‌ و شهرک‌های صنعتی ایران با بیان این‌که بانک‌ها بیش از ۱۰۰ درصد از مشتری وثیقه طلب می‌کنند، گفت: مبلغ ضمانت‌نامه اعتباری در مناطق کم برخوردار ۸۵ درصد و در مناطق برخوردار ۷۰ درصد است که با توافق مجمع‌عمومی تلاش داریم این میزان را به ۱۰۰ درصد برسانیم که در این صورت، ضمانت دولتی برای بانک‌ها کفایت خواهد کرد.

وی همچنین از تشکیل کارگروه فرعی برای گرفتن تصمیمات کارشناسی لازم با حضور اعضای مجمع‌عمومی این صندوق، شامل وزارتخانه‌های صمت، امور اقتصادی‌ودارایی، تعاون، کار و رفاه‌ اجتماعی، جهاد کشاورزی و سازمان برنامه و بودجه کشور خبر داد.

مقیسه با تأکید بر جلوگیری از موازی کاری در صدور ضمانت‌نامه‌های مورد نیاز صنایع کوچک، بیان کرد: این صندوق با مشارکت بانک سپه برای هر استان ۱۰ فقره تسهیلات ۵ میلیارد تومانی با ضمانت صندوق اختصاص داده است.

وی ادامه داد: بانک سپه این تسهیلات را یک ساله و تنها برای سرمایه در گردش، طرح توسعه و خرید ماشین‌آلات درنظر گرفته است.

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک با بیان این‌که شرکت شهرک‌های صنعتی استان‌ها باید واحدهای صنعتی قابل قبول را به بانک معرفی کنند، توضیح داد: نرخ سود این تسهیلات مصوب شورای پول و اعتبار است، اما با مجوزی که از مجمع داریم، نرخ کارمزد را ۵۰ درصد تخفیف داده‌ایم.

مقیسه با اشاره به این‌که اعتبارسنجی‌ها را به‌روزرسانی کرده‌ایم و دریافت وثیقه به رتبه اعتباری مشتری بستگی خواهد داشت و بر این اساس ضمانت‌نامه صادر خواهد شد، تصریح کرد: از سال ۱۳۹۶ تاکنون فرآیند اعتبارسنجی به‌صورت الکترونیکی انجام می‌شود که در دو مرحله بهبود پیدا کرده است تا مشتریان به‌راحتی وارد مرحله اعتبارسنجی و صدور ضمانت‌نامه شوند.

وی از همکاری‌های سازنده معاونت‌های صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی استان‌ها به‌عنوان نماینده رسمی صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک برای تسهیل و رفع موانع فضای کسب‌وکار بنگاه‌های اقتصادی قدردانی کرد.​

ارسال نظر

خدمات بیمه ای