شناسه خبر : 19564

۹۲ درصد تراکنش‌های کمتر از ۵۰۰ هزار تومان، با کارتخوان

۹۲ درصد تراکنش‌های کمتر از ۵۰۰ هزار تومان، با کارتخوان

جدیدترین گزارش شاپرک نشان می‌دهد در آبان ماه امسال، نزدیک به ۹۱.۲۰ درصد تراکنش‌های ابزار پذیرش کارتخوان فروشگاهی دارای مبلغ کمتر از ۵ میلیون ریال می‌باشد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایبِنا، بسیاری از مردم در طول شبانه روز از طریق کارتخوان فروشگاهی اقدام به خرید و فروش کالا و خدمات می‌کنند. یکی از آمار‌های قابل تأمل که در گزارش اخیر شاپرک قابل مشاهده است، میزان پراکندگی مبلغی تراکنش‌ها از طریق ابزار کارتخوان فروشگاهی به عنوان یکی از سه ابزار پذیرش شبکه است.

بر این اساس در گزارش آبان ماه شاپرک، ابتدا به تقسیم بندی دامنه مبلغی تراکنش‌های زیر پرداخته شده است؛

۱- زیر ۵۰،۰۰۰ ریال

۲- بین ۵۰،۰۰۱ تا ۲۵۰،۰۰۰ ریال

۳- بالای ۲۵۰،۰۰۰ ریال

درصد تعداد تراکنش‌ها با استفاده از ابزار کارتخوان

بیشترین تعداد تراکنش‌های ابزار کارتخوان فروشگاهی دارای مبلغی بین ۵ هزار تا ۱۵ هزار تومان بوده است.

در ادامه آمار منتشر شده، با اشاره به سهم ۴.۵۵ درصدی تراکنش‌های مانده‌گیری از کل تراکنش‌های ابزار کارتخوان فروشگاهی تاکید شده است: در آبان ماه امسال، بیشترین تعداد تراکنش‌های ابزار کارتخوان فروشگاهی دارای مبلغی بین ۵۰،۰۰۱ تا ۱۵۰،۰۰۰ ریال بوده است.

همچنین ۱۲.۵۱ درصد تعداد تراکنش‌های ابزار کارت خوان فروشگاهی، مبلغ زیر ۵۰،۰۰۰ ریال را داشته‌اند. ۳۴.۶۴ درصد تراکنش‌های ابزار کارتخوان فروشگاهی نیز در بازه مبلغی ۵۰،۰۰۱ تا ۲۵۰،۰۰۰ ریال بوده‌اند و در نهایت ۴۸.۳۱ درصد تراکنش‌ها با مبلغ بالای ۲۵۰،۰۰۰ ریال انجام گرفته‌اند.

بیشترین تعداد تراکنش برای کدام بازه مبلغی است؟

اما در بخش دیگر این گزارش به تعداد تراکنش‌های کارتخوان در بازه‌های بالا، پرداخته است. به گونه‌ای که در هشتمین ماه سال جاری تعداد تراکنش‌های با مبلغ زیر ۵۰،۰۰۰ ریال در ابزار کارتخوان فروشگاهی برابر با ۳۶۷،۷۵۱،۱۴۱ عدد تراکنش بوده است.

همچنین تعداد تراکنش‌های با مبلغ بین ۵۰،۰۰۱ ریال و ۲۵۰،۰۰۰ ریال برابر با ۱،۰۱۸،۰۱۳،۸۹۸ عدد تراکنش بوده و کل تعداد تراکنش‌های با مبلغ بالای ۲۵۰،۰۰۱ ریال برابر با ۱،۴۱۹،۸۴۹،۴۴۲ عدد تراکنش می‌باشد.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای