شناسه خبر : 18495

صنایع کوچک ۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات می‌گیرند

صنایع کوچک ۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات می‌گیرند

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: ۲ هزار میلیارد ریال با تفاهم بانک‌ها و در مجموع دست‌کم ۶ هزار میلیارد ریال تسهیلات به صنایع کوچک و متوسط کشور پرداخت می‌شود.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان،علی رسولیان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: این تسهیلات در ۲ بخش یکی برای احیای واحد‌های کوچک راکد و دیگری برای صنایعی که در مرحله نصب ماشین آلات هستند، پرداخت می‌شود.

او با بیان اینکه پرداخت این تسهیلات تا یک ماه آینده اجرایی می‌شود، ابراز داشت: تسهیلاتی که هم‌اکنون به واحد‌های تولیدی پرداخت می‌شود از چند منبع است که از جمله آن‌ها می‌توان به «طرح تام» اشاره کرد که از طریق بانک‌های صنعت و معدن و نیز تجارت به صنایع بزرگ تخصیص پیدا می‌کند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اظهار داشت: بخش دیگر اعتبارات تبصره ۱۸ است که به تازگی ابلاغ شد و توسط معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت از طریق سایت «بهین یاب» پرداخت می‌شود.

رسولیان ادامه داد: نوعی دیگر از تسهیلات نیز از منابع داخلی بانک‌ها و منابعی است که دیگر وزارت‌خانه‌ها مانند وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و یا معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پرداخت می‌کنند.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در سفری ۲ روزه واحد‌های صنعتی از غرب تا شرق استان سمنان را بازدید و چند طرح تولیدی و توسعه‌ای را افتتاح کرد.

۹۰ درصد از صنایع استان سمنان از نوع صنایع کوچک، ۶ درصد صنایع متوسط و بقیه صنایع بزرگ است، ۱۸ مجموعه شهرک و ناحیه صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی در استان سمنان تحت پوشش شرکت شهرک‌های صنعتی است.

کل اراضی در اختیار شرکت شهرک‌های صنعتی استان سمنان ۶ هزار و ۸۸۴ هکتار است.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای