شناسه خبر : 37164

واریز ۳۰ هزار میلیارد تومان سود به حساب سهامداران

واریز ۳۰ هزار میلیارد تومان سود به حساب سهامداران

سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه اعلام‌کرد: بیش از ۳۰ هزار میلیارد تومان سود از ابتدای امسال تاکنون از طریق اطلاعات سامانه سجام واریز شده است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا، اطلاعات منتشر شده توسط این شرکت درباره جزئیات واریز سود سهامداران از ابتدای امسال تا پایان هفته چهارم مرداد حاکی از آن است که ۲۸۹ ناشر، سود ۳۰ میلیون و ۵۱۱ هزار و ۹۵۹ سهامدار را که شامل ۳۰ هزار و ۵۷۱ میلیارد و ۷۶۷ میلیون تومان می‌شود را با سامانه سجام پرداخت کرده اند.

افزون بر این، در چهارمین هفته از مرداد سال جاری ۲۷ ناشر سود جاری و سود سنواتی ۲ میلیون و ۸۵۷ هزار و ۳۰۷ سهامدار را که شامل هفت‌هزار و ۹۱۷ میلیارد و ۵۹۵ میلیون تومان می شود را با حساب سجامی سرمایه‌گذاران واریز کرده اند.

واریز سود جاری ۲۱ ناشر

این گزارش می‌افزاید: در هفته پایانی مرداد امسال، ۲۱ ناشر «سرمایه‌گذاری‌ صندوق‌ بازنشستگی‌ کشوری‌، شیر پاستوریزه ‌پگاه‌ آذربایجان ‌غربی، تولید مواداولیه‌ دارویی ‌البرز بالک، سرمایه‌گذاری ‌مس‌ سرچشمه، پرداخت‌ الکترونیک‌ پاسارگاد، فولاد کاوه‌ جنوب ‌کیش، پالایش‌نفت ‌بندرعباس، تولیدی ‌چدن‌ سازان، پتروشیمی ‌زاگرس، پالایش‌ نفت ‌تهران‌، تابان ‌نیرو سپاهان، فولاد خوزستان، سیمان ‌فارس، بورس ‌انرژی‌، قند اصفهان، داده‌پردازی، افق‌کوروش‌، پست ‌بانک‌، نیرو ترانس، سیمرغ‌ و صبانور» سود جاری ۲ میلیون و ۶۹۱ هزار و ۶۲۰ سهامدار که شامل هفت‌هزار و ۷۲۹ میلیارد و ۴۱۷ میلیون تومان می‌شود را توسط سمات و از طریق سامانه سجام واریز کرده‌اند.

واریز سود سنواتی ۶ ناشر

همچنین، در این دوره زمانی، ۶ شرکت‌ «سرمایه ‌گذاری‌گروه ‌مالی ‌سپهر صادرات، مدیریت ‌انرژی ‌امید تابان ‌هور، سرمایه‌ گذاری‌ صنعت‌ بیمه، سرمایه‌ گذاری‌ ملی‌ ایران، تولید نیروی ‌برق ‌آبادان و گروه‌ دارویی‌ برکت»، سود سنواتی ۱۶۵ هزار و ۶۸۷ سهامدار را که شامل ۱۸۸ میلیارد و ۱۷۸ میلیون تومان می‌شود را با استفاده از سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) واریز کرده‌اند.

سامانه سجام چیست؟

لازم به ذکر است سجام یک سامانه زیرساختی برای شناسایی مشتریان برای ورود به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است که همه فعالان این بازار اعم از «سرمایه‌گذاران، مشتریان و مدیران نهادها» در این سامانه، فقط یک بار برای همیشه اطلاعات خود را در آن ثبت خواهند کرد و پس از احراز هویت حضوری و غیر حضوری قادر به دریافت خدمات مبتنی بر داده های تایید شده خواهند بود.

بر اساس این گزارش، از طریق این سامانه اطلاعات هویتی، شماره حساب، شماره موبایل، آدرس الکترونیکی و اقامت دایمی فرد ثبت می‌شود و از آن به بعد هیچ نهاد مالی نیازی به دریافت مجدد اطلاعات آن سهامدار را ندارد.

سهامداران می‌توانند با مراجعه به سایت www.Sejam.ir ثبت نام و احراز هویت سجام را به صورت الکترونیکی انجام دهند.

مزایای سجامی شدن

گفتنی است «دریافت کد معاملاتی برای ورود به بازار سرمایه، دریافت سودهای جاری، سنواتی و سود سهام عدالت، امکان ورود به درگاه ذینفعان بازار سرمایه و استفاده از خدمات آن شامل میز خدمت الکترونیک، مشاهده و گزارش دارایی، دریافت گواهی سهام، فهرست مجامع و برگزاری مجامع به صورت الکترونیک، گزارش سودهای پرداخت شده، تاریخچه سود سهام عدالت و گزارش حق تقدم استفاده نشده» از جمله مزایای ویژه ثبت نام و احراز هویت در سامانه سجام به شمار می‌رود.

ارسال نظر