شناسه خبر : 47092

بیش از نیاز کشور مرغ و تخم مرغ تولید می‌شود / صادرات ۱۲۰ هزار تن تخم مرغ در سال جاری

بیش از نیاز کشور مرغ و تخم مرغ تولید می‌شود / صادرات ۱۲۰ هزار تن تخم مرغ در سال جاری

رئیس سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به آغاز تشدید نظارت‌های بهداشتی بر فرآورده‌های دامی در استان تهران، گفت: بیش از ۱.۵ برابر اقلام پروتئینی و کالاهای اساسی مورد نیاز کشور تامین شده است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا، مجتبی نوروزی در نشست طرح نشدید نظارت‌های بهداشتی فرآورده‌های دامی ماه مبارک رمضان و عید نوروز، افزود: در وزارت جهاد کشاورزی قرارگاه امنیت غذایی برای ماه‌های پایان سال و اوایل سال آینده پیش‌بینی‌های بسیار خوبی در خصوص اقلام مورد نیاز خانوارهای ایرانی در سطح کشور تدارک دیده است.

وی اظهار داشت: بیش از ۱.۵ برابر نیاز کشور در تمام حوزه‌ها بخش محصولات پروتئینی با منشأ دامی، سبد غذایی ایام عید همچون پرتقال، خرما، سیب درختی، گوشت مرغ، گوشت قرمز و تخم مرغ و سایر اقلام بیش از نیاز کشور تدارک دیده شده است.

صادرات ۵ محموله گوشت مرغ

رئیس سازمان دامپزشکی کشور تصریح کرد: طی چند روز اخیر ۵ محموله صادرات گوشت مرغ به کشورهای اطراف داشتیم زیرا میزان تولید به حدی رسیده که شرایط برای صادرات مهیا شده است.

برنامه‌ریزی ۱۷۰ میلیون جوجه‌ریزی برای هر ماه در سال آینده

نوروزی گفت: میزان جوجه‌ریزی مرغداری‌های کشور به بیش از ۱۵۰ میلیون قطعه رسیده و تلاش داریم میزان جوجه‌ریزی در سال آینده در ماه به بیش از ۱۷۰ میلیون قطعه برسد. با همین زیرساخت صادرات گوشت مرغ کشور باید به ۵۰۰ هزار تن برسد.

صادرات ۱۲۰ هزار تن تخم مرغ در سال جاری

وی ضمن تقدیر از اتحادیه‌ها، سندیکاها و تشکل‌ها برای افزایش تولید، گفت: ابتدای سال تا کنون بیش از ۱۲۰ هزار تن تخم مرغ صادر شده است.

رئیس سازمان دامپزشکی اضافه کرد: نظارت‌های بهداشتی، قرنطینه‌ای و شرعی از ابتدای تعطیلات ایام نوروز تا پایان عید سعید فطر تشدید می‌شود.

نوروزی گفت: برای ایام نوروز و ماه مبارک رمضان در مجموع ۱۵۷۴ گروه مجهز (با بیش از ۶۵۰ گروه مجهز نظارت، ۹۳۰ گروه مجهز سیار) و ۲۵۰۰ کارشناس در سطح کشور به جز روز پنجشنبه و اول عید نوروز از ۸ صبح تا ۸ شب در کشتارگاه نظارت خواهند داشت.

وی بیان کرد: همچنین یک ناظر بهداشتی از سوی سازمان دامپزشکی بر واحدهای تولیدی و کشتارگاه‌ها نظارت خواهد داشت.

ارسال نظر