شناسه خبر : 46292

بحران بیکاری در بریتانیا

بحران بیکاری در بریتانیا

داده‌های سایت کاریابی بریتانیا (آدزونا) نشان می‌دهد که فرصت‌های شغلی در بریتانیا طی ماه ژانویه ۱۵ درصد کاهش یافته است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایسنا، داده‌های استخدام این سایت کاریابی نشان داد که کارفرمایان بریتانیایی در ماه گذشته کمترین تعداد شغل را در نزدیک به سه سال اخیر اعلام کردند که این تعداد نسبت به سال گذشته ۱۵ درصد کاهش یافته و به نشانه‌هایی مبنی بر سرد شدن بازار کار افزوده است.

هفته گذشته، اندرو بیلی، رئیس بانک مرکزی انگلستان، با وجود ورود اقتصاد به رکود کم عمق در نیمه دوم سال گذشته، از آنچه به‌عنوان «اشتغال کامل» توصیف کرده است (با نرخ رسمی بیکاری ۳.۸درصد) استقبال کرد.

با این حال، بانک مرکزی می‌خواهد شاهد کاهش رشد دستمزدها از نرخ‌های بیش از ۶ درصد باشد تا بر تورم فشار نزولی وارد کند، تورمی که همچنان دو برابر هدفش است.

کاهش فرصت‌های شغلی، نشانه بالقوه‌ای است که بیان می‌کند، کارفرمایان نسبت به پیامدهای فوری همه‌گیری کووید-۱۹، زمانی که تعداد مشاغل خالی به بیش از ۱.۳ میلیون نفر و به اوج خود رسید، آسان‌تر نیروی کار استخدام می‌کنند.

آدزونا گفت: بر اساس تجزیه و تحلیل بیش از ۱۰۰۰ منبع آنلاین در بریتانیا، ۸۶۷ هزار و ۴۳۶ شغل در ماه ژانویه آگهی شده است که کمترین رقم از ماه آوریل ۲۰۲۱ محسوب می‌شود و نسبت به بیش از یک میلیون شغل سال قبل از آن است.

اندرو هانتر، یکی از بنیان‌گذاران آدزونا گفت: «ژانویه ۲۰۲۴ ثابت کرده است که در سال‌های اخیر یکی از سخت‌ترین شروع‌های سال برای افراد جویای شغل بوده است، زیرا شرکت‌ها همچنان به برنامه‌های استخدامی خود ادامه می‌دهند».

تعداد افراد جویای کار در هر شغل آگهی شده از رقم ۱.۴۸ در سال قبل به ۱.۸۱ افزایش یافت.

هانتر اظهار کرد: داده‌های اولیه برای ماه فوریه نشان می‌دهد که تعداد مشاغل خالی در حال تثبیت است. داده‌های قبلی مشاغل خالی دفتر آمار ملی نشان می‌دهد که ۱۸ درصد کاهش سالانه مشاغل خالی برای سه ماه منتهی به پایان ژانویه ثبت شده است.

آدزونا اعلام کرد که میانگین حقوق اولیه که کارفرمایان فقط برای نیمی از مشاغل آگهی شده منتشر کردند ۳۸هزار و ۱۶۸ پوند (۴۸هزار و ۴۵۰ دلار) بود که ۳.۰ درصد بیشتر از سال قبل است.

ارسال نظر