شناسه خبر : 35305

مهلت ۳ ماهه به داروخانه‌های مرجع!

مهلت ۳ ماهه به داروخانه‌های مرجع!

معاونین غذا و داروی سراسر کشور ملزم شدند تا ظرف ۳ سه ماه آینده فضای فیزیکی داروخانه‌های مرجع را به منظور جلوگیری از شلوغی و تکریم مراجعه‌کنندگان توسعه دهند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از مهر، سیدحیدر محمدی رئیس سازمان غذا و دارو، در نامه‌ای به معاونین غذا و داروی سراسر کشور، عنوان داشت: با عنایت به ازدحام موجود در اکثر داروخانه‌های مرجع (۱۳ آبان، ۲۹ فروردین، هلال احمر، شهید کاظمی و سایر داروخانه‌های دولتی منتخب در استان‌ها) که موجب نارضایتی بیماران و همراهان آنان شده و در راستای تکریم ارباب رجوع و رعایت شئونات مراجعین به داروخانه‌های مذکور مقتضی است تمهیدات و پیگیری لازم در جهت افزایش فضای فیزیکی داروخانه‌های دولتی تحت پوشش (که از این حیث دچار مشکل هستند) با اولویت افزایش مساحت پذیرش نسخ، تحویل دارو و محل انتظار بیماران در دستور کار قرار گیرد.

در صورت عدم رفع مشکل ظرف مدت ۳ ماه معاونت‌های غذا و دارو موظفند نسبت به صدور مجوز تأسیس داروخانه در مجاورت داروخانه‌های مذکور تا حدی که نیاز بیماران مرتفع شود، اقدام کنند.

در این حالت داروخانه‌های مشمول این بخشنامه از حداکثر امتیاز ممکن در ردیف ۱ جدول شماره ۴ ماده ۷ آئین نامه تأسیس ارائه خدمات و اداره داروخانه‌ها برخوردار خواهند شد.

ارسال نظر