شناسه خبر : 29211

انگلیسی‌ها برای کاهش هزینه‌ها اشتراک برق و گاز خود را قطع می‌کنند

انگلیسی‌ها برای کاهش هزینه‌ها اشتراک برق و گاز خود را قطع می‌کنند

موسسه یوتیلیتا انرژی انگلیس اعلام کرد که ممکن است به خاطر عدم توانایی در پرداخت قبوض برق و گاز، دو میلیون خانوار انگلیسی بدون اطلاع به شرکت‌های توزیع برق و گاز، اشتراک خود را قطع کنند.

‌به گزارش چابک آنلاین به نقل از فارس، بیل بولن، مدیرعامل شرکت یوتیلیتا انرژی انگلیس، هشدار داد که به خاطر افزایش قیمت برق و گاز و عدم توانایی مردم در پرداخت قبوض، ممکن است بیش از دو میلیون خانوار بدون اطلاع به شرکت‌های توزیع برق و گاز، اشتراک خود را قطع کنند.

‌نتایج بررسی این موسسه حاکی از آن است که بسیاری از خانوارها در این کشور هنوز از کنتور‌های قدیمی و غیر دیجیتال استفاده می‌کنند و این بدان معناست که اگر آنها کنتورهای خود را قطع کنند، شرکت‌های توزیع متوجه نخواهد شد.

‌بولن می‌گوید این اقدام خانوارها به افزایش بیماری‌ها و مرگ و میر ناشی از سرد شدن هوا در فصل زمستان پیش رو منجر خواهد شد.

‌مدیرعامل موسسه یوتیلیتا انرژی از شرکت‌های توزیع برق خواسته است تا برای جلوگیری از این مسئله کنتور‌های قدیمی را با کنتورهای دیجیتال جایگزین کنند.

‌بولن می گوید این که مردم چاره‌ای جز نشستن در خانه بدون برق و گاز نداشته باشند غیرقابل قبول است. دولت و سازمان‌های مرتبط باید دخالت کرده و جلوی قطع اشتراک برق و گاز از سوی خود خانوارها را بگیرند.

‌انگلیس هم اکنون درگیر بدترین بحران انرژی در چند ده سال گذشته است، قیمت برق برای میلیون‌ها نفر در این کشور به میزان زیادی افزایش یافته است و قرار است باز هم افزایش یابد.

‌دولت انگلیس ۲۰ میلیارد دلار یارانه برای پرداخت قبوض برق و گاز مردم تخصیص داده است اما همزمان با سرد شدن هوا و نزدیک شدن فصل زمستان تقاضای انرژی برای گرم کردن خانه ها در این کشور افزایش یافته و به نظر می‌رسد این کمک برای خانوار ها کافی نیست.

‌موسسه ملی اقدام انرژی انگلیس هشدار داده که با اعمال تعرفه‌های جدید ۸.۴ میلیون انگلیسی از اقشار ضعیف این کشور درگیر فقر انرژی خواهند شد.

قرار است از ماه آوریل سال آینده قیمت برق در انگلیس تقریباً دو برابر شود.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای