شناسه خبر : 28710

پرداخت ۲۵ هزار میلیارد ریال حواله سوخت به سرمایه‌گذاران نیروگاه‌های تجدیدپذیر

پرداخت ۲۵ هزار میلیارد ریال حواله سوخت  به سرمایه‌گذاران نیروگاه‌های تجدیدپذیر

سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری برق ایران (ساتبا) اعلام کرد: حواله‌های سوخت صرفه‌جویی شده در نیروگاه‌های تجدیدپذیر به ارزش ۲۵ هزار میلیارد ریال به سرمایه‌گذاران این نیروگاه‌ها پرداخت شد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا، پیگیری‌های انجام شده توسط سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق (ساتبا) با همکاری وزارت نفت، شرکت ملی گاز ایران و همچنین کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی به ویژه کمیسیون انرژی، سبب شد حواله‌های سوخت صرفه‌جویی شده در نیروگاه‌های تجدیدپذیر پرداخت شود.

مجموع ارزش حواله‌های سوخت صرفه‌جویی شده در نیروگاه‌ها به مبلغ ۲۵ هزار میلیارد ریال (موضوع بند (ی) تبصره (۱۵) در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور) است که توسط شرکت ملی گاز ایران به سرمایه‌گذاران این بخش تحویل و پرداخت شد.

پیگیری‌های ساتبا برای تحقق این مهم منجر به تسویه بخش قابل توجهی از مطالبات سرمایه‌گذاران نیروگاه‌های تجدیدپذیر بخش خصوصی شده است.

امید می‌رود با استفاده از سایر اعتبارها و ظرفیت‌های قانونی در بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور، باقی مانده مطالبات سرمایه‌گذاران بخش خصوصی نیز تا پایان سال جاری تسویه و پرداخت شود.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای