شناسه خبر : 28678

۲۰۰ هزار متقاضی در انتظار دریافت وام مسکن روستایی

۲۰۰ هزار متقاضی در انتظار دریافت وام مسکن روستایی

معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با اعلام اینکه ۴۵۰ هزار متقاضی وام مسکن روستایی در دو هفته اخیر به بانک‌ها معرفی شدند، گفت: ۲۰۰ هزار متقاضی نیز در لیست انتظار قرار دارند که به مرور به بانک‌ها معرفی خواهند شد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا،«مجید جودی» معاون امور بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در خصوص اجرای مصوبه دولت برای ارایه تسهیلات مسکن روستایی با مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان گفت: بر اساس مصوبه شهریورماه دولت در خصوص افزایش تسهیلات مسکن روستایی از ۱۰۰ میلیون تومان به ۲۰۰ میلیون تومان این رقم هم‌اکنون افزایش یافته است و در هفته جاری پرداخت این تسهیلات آغاز شده است.

معرفی ۴۵۰ هزار نفر در کمتر از دو هفته برای دریافت تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی به بانک‌ها

معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه در آبان‌ماه امسال نیز اصلاحیه‌ای بر مصوبه پیشین هیات وزیران برای دریافت تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی مصوب شد که دریافت این تسهیلات را سهل‌تر کرد، افزود: در هفته گذشته حدود ۲۲ هزار نفر به بانک‌های عامل معرفی شدند که با حمایت و همکاری مناسب سیستم بانکی حدود ۴۵۰ هزار نفر در هفته گذشته موفق به دریافت تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی شدند.

تخصیص متمم تسهیلات مسکن روستایی به متقاضیان

جودی ادامه داد: در مصوبه دولت تصریح شده است که افرادی که از آبان ۱۴۰۰ وام ۱۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی دریافت کردند ۱۰۰ میلیون تومان دیگر نیز برای تکمیل واحدهای خود دریافت کنند.

 ۵۶ هزار متقاضی برای دریافت ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات متمم به بانک‌ها معرفی می‌شوند

وی توضیح داد: طبق آمار افرادی که از ۲۴ آذرماه ۱۴۰۰ تسهیلات ۱۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی را دریافت کردند ۵۶ هزار نفر هستند که طی روزهای آتی به بانک‌های عامل برای دریافت تسهیلات معرفی خواهند شد.

معاون بازسازی بنیاد مسکن با تاکید بر اینکه بستر مقاوم‌سازی در روستاها فراهم است گفت: با ابلاغ و تخصیص تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی حدود ۲۰۰ هزار تقاضای برای دریافت تسهیلات مقاوم‌سازی وجود دارد که به مرور به بانک‌های عامل معرفی خواهند شد.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای