شناسه خبر : 26251

رنگ آوری مرکبات ممنوع!

رنگ آوری مرکبات ممنوع!

رئیس اتحادیه بارفروشان گفت: بنا بر هماهنگی‌صورت گرفته با اتحادیه باغداران و وزارت بهداشت، امسال به هیچ‌عنوان اجازه رنگ آوری مرکبات را نمی دهیم.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مصطفی دارایی نژاد گفت: بنابر بررسی های صورت گرفته از باغات استان مازندران پیش بینی می شود که تولید مرکبات با رشد ۳۰۰ هزارتنی به ۳ میلیون تن برسد.

به گفته او، بنابر توافقی که با تعاونی باغداران و کشاورزان صورت گرفت، به هیچ عنوان اجازه فروش مرکبات رنگ آوری را نمی دهیم.

دارایی نژاد می گوید: طبق توافق صورت گرفته قرار است نارنگی تخم ژاپنی از مهر و پرتقال از ۱۵ آبان برداشت شود که براین اساس عرضه زودهنگام یک ماه تا ۴۰ روز زودتر از موقع را نمی دهیم.

رئیس اتحادیه بارفروشان گفت: باغداران اجازه رنگ آوری میوه را تنها برای صادرات دارند که در صورت تقاضا در باغ خود می توانند توسط سورتینگ داران اقدام به رنگ آوری کنند.

همه ساله باغداران استان های شمالی با برداشت زودهنگام‌ نارنگی و مرکبات اقدام به رنگ آوری و عرضه در بازار می کنند، در حالیکه میوه از کیفیت لازم برخوردار نیست، لذا اتحادیه بارفروشان اذعان کرده که امسال به هیچ عنوان اجازه رنگ آوری و برداشت زودهنگام داده نمی شود.

بنابر آمار پارسال  ۲ میلیون و ۷۰۰ هزارتن مرکبات در شمال تولید شد که امسال پیش بینی می شود به سبب شرایط اقلیمی تولید نسبت به سال قبل رشد داشته باشد.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای