شناسه خبر : 21907

بنادر کیش تعطیل شد

بنادر کیش تعطیل شد

مدیرعامل شرکت بنادر و فرودگاه های کیش گفت: وزش باد و ناپایداری های دریایی فعالیت بنادر این جزیره را به مدت ۲ روز تعطیل کرد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، عزت الله محمدی گفت: با توجه به تشدید وزش بادهای شمال غربی و طوفانی شدن دریا تردد کلیه شناورها از مبدا کیش و برعکس از ۹ صبح امروز یکشنبه تا ۱۱ صبح روز سه شنبه هفتم تا تا نهم فروردین ممنوع است.

وی می گوید طبق اعلام هواشناسی هرمزگان در روزهای پیش روز شدت وزش باد در سواحل غربی جزیره از جمله کیش تا ۷۰ کیلومتر بر ساعت و ارتفاع موج نیز به ۲ متر خواهد رسید.

به گفته محمدی تمهیدات لازم برای ارایه خدمات مناسب به مسافران از روز سه شنبه پس از کاهش شدت تندباد برای ورود و خروج به جزیره انجام شده است که به منظور تسهیل در روند سفرهای دریایی فعالیت بنادر جزیره کیش از چارک و آفتاب به این جزیره و برعکس ۲۴ ساعته خواهد بود.

مدیرعامل شرکت بنادر و فرودگاه های کیش می گوید از ۲۵ اسفند تا پایان روز پنجم فروردین درمسیرهای هوایی و دریایی کیش ۲۲۶ هزار نفر وارد جزیره و یا از جزیره کیش خارج شدند که ۱۳۲ هزار نفر از این تعداد از مسیرهای هوایی و ۹۴ هزار نفر نیز از مسیرهای دریایی جابجا شده اند.

وی می گوید در همین مدت ۲۲ هزار دستگاه خودرو شامل ۱۳ هزار خودرو به جزیره وارد و بیش از ۶ هزار خودرو از جزیره خارج شده است.

در ۱۰ روز گذشته و تا پایان روز پنجم ۱۳۷ هزار گردشگر از طریق فرودگاه و بندرگاه وارد جزیره کیش شده اند که از این تعداد ۹۰ هزار نفر از جزیره خارج شده اند.

این جزیره به واسطه ایجاد زیرساخت های گردشگری هم اکنون با ۳۰ نوع خدمت توریستی یکی از مهمترین مراکز گردشگری ایران اسلامی بوده و به نسبت وسعت خود دارای یکی از وسیع ترین و کم خطرترین سواحل دنیااست.

پیش از شروع همه گیری کرونا جزیره کیش همه ساله شاهد حضور حدود ۲ میلیون گردشگر بود که این تعداد در سال های ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ به کمترین میزان خود رسیده بود اما هم اکنون در نتیجه اقدامات مقابله ای با ویروس کرونا از جمله واکسیناسیون عمومی سفرها به جزیره کیش مجددا آغاز شده است.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای