شناسه خبر : 31846

اختصاصی چابک آنلاین؛

موتورهای برقی فاقد بیمه نامه شخص ثالث هستند

موتورهای برقی فاقد بیمه نامه شخص ثالث هستند

مدیر بیمه های اتومبیل شرکت بیمه کارآفرین، اعلام کرد که موتورسیکلت های برقی درحال حاضر بیمه نمی شوند زیرا فاقد پلاک بوده و یا تعرفه ای برای آنها تعریف نشده است.

چابک آنلاین، بهاره تاجرباشی، "اروج گروسی"در گفت وگو باچابک آنلاین، گفت:موردی که درحال حاضر تعرفه ندارد و در قانون بیمه شخص ثالث سال 95 گنجانده نشده، همین موتورهای برقی هستند که مانند دوچرخه تلقی می شوند و درحال حاضر بیمه نامه ای برای دوچرخه هم صادر نمی شود.
 
وی افزود: در قانون بیمه شخص ثالث قدیمی (سال 87) تنها وسایل نقلیه موتوری زمینی، شامل بیمه شخص ثالث می شدند یعنی وسیله نقلیه ای که دارای موتور محرک باشد که بتواند با آن موتور حرکت کند.
 
وی، با اشاره به قانون جدید بیمه شخص ثالث که در سال 95 قطعی شد، افزود: در این قانون وسایل نقلیه ریلی مانند واگن و قطار هم افزوده شدند که تعرفه های آنها  هم تازه اعلام شده است.
 
مدیر بیمه های اتومبیل شرکت بیمه کارآفرین،اذعان داشت که ابلاغیه ای بابت صدوربیمه نامه شخص ثالث برای موتورهای برقی به شرکت های بیمه ای فرستاده نشده، زیرا شماره شاسی موتور یا شماره تنه از الزامات صدور بیمه نامه شخص ثالث است که این موتورها فاقد این موارد هستند.
 
وی،گفت: موتورهای برقی را نمی شود بر اساس تعرفه موتورهای گازی بیمه کرد چون مشخصات این موتورها ناقص است و اگر یک شرکت بیمه هم اینکار را انجام دهد ممکن است که مبلغی که دریافت می کند بالاتر از حق بیمه واقعی این موتورها باشد.
 
گروسی، ادامه داد: موتورهای گازی یا دنده ای یک سیلندر، شتاب بیشتری ازموتورهای برقی دارند و از آنجایی که حق بیمه بیمه نامه شخص ثالث را براساس قدرت موتور و شتاب وسیله نقلیه محاسبه می کنند، نمی شود حق بیمه یکسانی با موتورهای برقی داشته باشند.
 
وی، خاطرنشان کرد که آغاز حرکت موتورهای برقی با سرعت پایینی است اما موتورهای گازی و دنده ای با سرعت بیشتری  شروع به حرکت می کنند که در صورت رخ دادن حادثه، خسارت بیشتری وارد می کنند و استفاده از تعرفه یکسان برای موتورها ی گازی و برقی درست نیست.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای