شناسه خبر : 28012

غرامت خسارت چغندر قند با شرایط جدید بیمه ۵۰ میلیون تومان شد

غرامت خسارت چغندر قند با شرایط جدید بیمه  ۵۰ میلیون تومان شد

مجری طرح چغندرقند وزارت جهادکشاورزی با تاکید بر این که با شرایط جدید بیمه، غرامت خسارت چغندرقند پاییزه به بیش از ۵۰ میلیون تومان رسیده است، گفت: انتظار می‌رود کارخانه‌ها ۱۰۰ درصد مزارع چغندرقند طرف قرارداد خود را تحت پوشش بیمه ببرند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، «پیمان حصادی» افزود: با توجه به هزینه‌های تولید چغندرقند پاییزه، در مزارعی که عملکرد این محصول پایین‌تر از ۵۰ تن باشد تولید اقتصادی نیست بنابراین از کشت در مزارع با عملکردهای پایین‌تر جلوگیری شود.

مجری طرح چغندرقند وزارت جهادکشاورزی با بیان این که رعایت تاریخ کاشت در محصول چغندر قند پاییزه ضروری است، تصریح کرد: در صورت سپری شدن زمان مناسب برای کاشت به جای افزایش سطح زیر کشت، افزایش عملکرد این محصول در واحد سطح باید در دستور کار باشد.

وی با اشاره به این که سال گذشته یک میلیون و ۴۵۰ هزار تن چغندرقند پاییزه در کشور تولید شد، اظهارداشت: با احداث ظرفیت‌های جدید صنعتی در سنوات آینده این تولید به پنج میلیون تن می‌رسد و گپ تولید شکر از چغندر پاییزه جبران می‌شود.

حصادی افزود: در کشت بهاره چغندرقند، افزایش عملکرد با اقدامات علمی و فنی دنبال می‌شود و به دنبال افزایش سطح زیر کشت نیستیم، اما در کشت پاییزه این محصول علاوه بر افزایش عملکرد برنامه توسعه کشت در مناطق جدید در دستور کار قرار دارد.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای