شناسه خبر : 27312

ثبت نام ۶هزار و ۳۵۸ نفری کارفرمایان در طرح مشوق بیمه ای دولت

 ثبت نام ۶هزار و ۳۵۸ نفری کارفرمایان در طرح مشوق بیمه ای دولت

۶هزار و ۳۵۸ کارفرما در طرح مشوق بیمه ای ثبت نام کرده اندتا با حمایت دولت در این طرح جذب نیرو کنند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از تسنیم، طرح مشوق بیمه کارفرمایی در راستای اجرای بند الف تبصره 18قوانین بودجه سنواتی برنامه ششم توسعه و در چارچوب سیاست اقتصاد مقاومتی با هدف تحرک به بازار کار کشور، حمایت از کارفرمایان و صاحبان کسب و کار‌های آسیب دیده از شیوع ویروس کرونا و ایجاد اشتغال با ترغیب و تشویق کارفرمایان کارگاه‌های تولیدی و خدماتی به استفاده از نیروی کار جدید تهیه شده است.

سال‌های برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی زمان اجرای این طرح اعلام شده است و دانش آموختگان دانشگاهی لیسانس و بالاتر و کارگاه‌های خصوصی و تعاونی فعال در بخش‌های اقتصادی دارای کد کارگاهی تامین اجتماعی، گروه هدف این طرح هستند.

کارفرمایی که مشمول این طرح می‌شود باید شرایطی از جمله مجوز فعالیت از مراجع قانونی، داشتن کد کارگاهی تامین اجتماعی، ثبت نام در سامانه مشوق بیمه ای، مجوز فعالیت از دستگاه اجرایی ذی ربط، تعداد نیروی کار جدید مشمول طرح بر اساس نیروی کار مازاد بر بیشترین تعداد بیمه شدگان، دوماه قبل از ثبت کارگاه در در داشته باشد.

از طرفی نیروی کار جدید باید شرایطی از جمله دارا بودن مدرک تحصیلی لیسانس یا بالاتر، حداکثر 38سال سن (مدت زمان خدمت وظیفه به حداکثر سن افراد ذکور اضافه می‌شود.) و حداکثر سابقه بیمه 36ماه باشد.

ساز و کار اجرای طرح به این صورت است که ابتدا نیروی کار جدید و کارفرما در سامانه طرح مشوق ثبت نام می‌کنند و در ادامه نیروی کار جدید مشمول، توسط کارفرما در سامانه انتخاب می‌شود. همچنین قرارداد کار در سامانه توسط کافرما بارگزاری می‌شود و درخواست مشوق درسامانه توسط اداره کار شهرستان و استان بررسی و تایید می‌شود.

مشوق بیمه‌ای معادل 23درصد حداقل دستمزد تعیین شده از سوی شورای عالی کار براساس گزارش اعلامی از سوی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان به صورت واریز نقدی به حساب معرفی شده توسط کارفرما در صندوق کارآفرینی امید پرداخت می‌شود.

شرایط بهره مندی از طرح برای کسب و کار‌های آسیب دیده از کرونا به صورت ویژه تسهیل شده است. افراد دارای مدرک تحصیلی لیسانس و بالاتر بیکار شده از کارگاه‌های به شدت آسیب دیده از بیماری کرونا در صورت بازگشت به شغل قبلی یا جذب درسایر واحد‌های اقتصادی، می‌توانند از مزایای طرح مشوق بهره‌مند شوند. افرادی که از دوره مقدماتی طرح کارورزی (دوره 3 ماهه) در کارگاه‌ها و موسسات استفاده کرده اند حداکثر می‌توانند تا 21ماه از مشوق بیمه‌ای استفاده کنند.

مطابق سامانه طرح مشوق بمیه ای حدود 12184 هزار نفرتعداد جویندگان کاری است که قرارداد منعقد کرده اند,همچنین 6 هزار و 358 کارفرما دراین طرح ثبت نام کرده اند.کارجویان و کارفرمایانی که تمایل برای شرکت در این طرح دارند می توانند به نشانی  http://moshavegh.mcls.gov.ir سامانه مراجعه کنند.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای