شناسه خبر : 26872

اختصاصی چابک آنلاین؛

برنامه های مهم بیمه میهن برای کاهش زیان و رسیدن به سوددهی اعلام شد

برنامه های مهم بیمه میهن برای کاهش زیان و رسیدن به سوددهی اعلام شد

مدیرعامل شرکت بیمه میهن، خواستار استمهال یکساله از اداره نظارت بر ناشران گروه مالی و خدماتی سازمان بورس اوراق بهادار شد تا شرکت متبوع وی بتواند برای برون رفت از شمول ماده ۱۴۱،لایحه قانون، برنامه های خود را به صورت کامل اجرایی کند.

چابک آنلاین، زهرا نامداری، به تازگی سازمان بورس اوراق بهادار اعلام کرد که با توجه به اطلاعات و صورت های مالی حسابرسی شده شرکت بیمه میهن درپایان سال مالی منتهی به اسفند سال گذشته و شمول ماده 141 لایحه قانونی اصلاح قسمتی از قانون تجارت ، برای سومین سال متوالی، نماد معاملاتی بیمه میهن مشمول بند سه ماده 42 دستورالعمل پذیرش، عرضه و نقل و انتقال اوراق بهادار در فرابورس ایران شده است.

در همین رابطه "رسول آریانپور"، اعلام کرد که برنامه شرکت بیمه میهن برای برون رفت از شمول ماده 141 لایحه قانون به دلیل اصلاح قسمتی از قانون تجارت و تاکید سهامداران عمده به منظور اصلاحات ساختار سرمایه، افزایش سرمایه، سودآوری از محل سرمایه گذاری و تمرکز برحوزه وصول مطالبات است.

وی، اذعان داشت که یکی از علل شمولیت ماده 141 عدم کفایت سرمایه است و به همین دلیل اولین و مهمترین برنامه پیش بینی شده شرکت بیمه میهن برای خروج از شرایط فعلی اصلاح ساختار سرمایه است.

آریانپور، افزود: به همین منظور شرکت بیمه میهن درنظر دارد تا از محل تجدید ارزیابی ها افزایش سرمایه داشته باشد زیرا مازاد ارزش فعلی املاک تحت مالکیت این شرکت بخش مهمی از سرمایه مورد نیاز برای کفایت سرمایه ای به منظور عدم شمولیت ماده 141 را فراهم خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت بیمه میهن اظهار داشت که اساس حرکت شرکت متبوع وی برای خروج از شمول ماده 141 قانون تجارت برمبنای تجدید ارزیابی دارایی ها استوار است اما این افزایش سرمایه از محل آورده نقدی سهامداران هم خواهد بود.

آریانپور، با تاکید بر اهمیت کاهش زیان های عملیاتی و زیان های مربوط به فعالیت های بیمه ای از طریق اصلاح ترکیب پرتفوی، بیان کرد:  شرکت بیمه میهن در سالجاری ضمن بررسی دقیق نقاط ضعف عملکردی و پرتفوی خود و تحلیل و داده کاوی های علمی، به برنامه ریزی برای اصلاح و ساماند هی پرتفوی خود اقدام کرده است.

به گفته وی، یکی دیگر از برنامه های شرکت بیمه میهن، استفاده از سرمایه انسانی مناسب درمسیر فعالیت های بیمه ای در حوزه بازاریابی و بازارسازی است.

مدیرعامل شرکت بیمه میهن سود آوری از محل سرمایه و از محل فروش املاک مازاد و سرمایه گذاری های ملکی را یکی دیگر از برنامه های پیش روی شرکت خود دانست و افزود: با تقویت بخش سرمایه گذاری و ایجاد میزهای تخصصی سرمایه گذاری در حوزه های مجاز متناسب با آیین نامه های بیمه مرکزی، علاوه بر بهبود وضعیت مالی و نقدینگی بیمه میهن، مسیر سرمایه گذاری مناسبی برای سهامداران و سرمایه گذاران هم است .

ازقرار معلوم زیان انباشته شرکت بیمه میهن در پایان سال مالی منتهی به اسفند سال گذشته  معادل ۵,۵۰۳,۳۳۵ میلیون ریال بوده است.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای