شناسه خبر : 20856

یک درصد از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار دانشجوی کشور تحت پوشش تأمین اجتماعی هستند

یک درصد از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار دانشجوی کشور تحت پوشش تأمین اجتماعی هستند

مدیر کل امور بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی گفت: در حال حاضر ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار دانشجو در کشور در دانشگاه ها تحصیل می کنند که از این رقم، تنها یک درصد تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند و قرار است این رقم افزایش یابد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از فارس، مهدی شکوری، در گفت وگو با خبر ساعت ۱۴ شبکه یک سیما، اظهار کرد: ۵۳ درصد از افراد تحت پوشش بیمه در کشور از خدمات تامین احتماعی برخوردار هستند.

وی افزود: در راستای تحت پوشش قرار دادن تمام افراد جامعه، در نظر داریم تا زنان خانه دار و دانشجویان را تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار دهیم، در همین راستا  ما روز گذشته در تفاهم نامه ای با وزارت علوم تلاش کردیم تا دانشجویان کشور را تحت پوشش این بیمه قرار دهیم.

مدیر کل امور بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی عنوان کرد: در حال حاضر ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار دانشجو در کشور در دانشگاه ها تحصیل می کنند که از این رقم، تنها یک درصد تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند و قرار است طی این تفاهم این رقم افزایش یابد.

وی ابراز کرد: دانشجویان می توانند با ارائه کارت دانشجویی اقدام به ثبت نام در بیمه تأمین اجتماعی کرده و از خدمات این سازمان به صورت غیرحضوری بهره مند شوند، همچنین کسانی که در حال تهیه پایان نامه و ... هستند نیز شامل این طرح هستند.

شکوری ادامه داد: پرداخت هزینه های این بیمه برعهده دانشجویان است و تنها ۲درصد آن را دولت پرداخت می کند.

وی اضافه کرد: دانشجویانی که تحت تکفل والدین خود هستند نیز می توانند اقدام به ثبت نام در این طرح کرده و از خدمات آن برخوردار شوند، به این صورت که بیمه درمانی خود را نزد والدین حفظ و تنها برای بازنشستگی در طرح دانشجویی اقدام کنند.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای