شناسه خبر : 19049

۳۷۰ میلیارد ریال خسارت به اراضی بیمه شده آذربایجان‌غربی پرداخت شد

۳۷۰ میلیارد ریال خسارت به اراضی بیمه شده  آذربایجان‌غربی پرداخت شد

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی گفت: ۳۷۰ میلیارد ریال برای جبران خسارت به اراضی بیمه شده کشاورزان آذربایجان‌غربی پرداخت شد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا، جلال محمودزاده اظهار داشت: این مبلغ به اراضی بیمه شده کشاورزان در ازای خسارت ناشی از خشکسالی، سرما و یخبندان این استان در سال‌زراعی گذشته (اول مهر ۹۹ تا پایان شهریور ۱۴۰۰) پرداخت شده است.

وی با اشاره به پوشش بیش از ۱۰۰ هزار هکتاری بیمه اراضی کشاورزی در آذربایجان غربی،  گفت: بهره‌برداران بخش کشاورزی به منظور اطمینان خاطر و جلوگیری از خسارت‌های احتمالی سرمازدگی، نسبت به بیمه کالاهای زراعی، باغی و دامی خود اقدام کنند.

نماینده مردم مهاباد و عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی از بهره برداران بخش کشاورزی استان درخواست کرد تا با مراجعه به دفاتر خدمات بیمه کشاورزی و مراکز خدمات جهاد کشاورزی با آگاهی از حق بیمه و شرایط تعهد بیمه‌گری، نسبت به پوشش بیمه‌ای محصول خود در مدت زمان مقرر در سال جاری اقدام کنند.

محمودزاده در خصوص خسارت وارده به بخش کشاورزی مهاباد ناشی از سیلاب اخیر نیز، گفت: مراتب جبران خسارت به کشاورزان با پیگیری و دستور ریاست جمهوری از محل منابع ستاد ملی بحران در دستور کار قرار دارد و کشاورزان از بابت دریافت آن نگران نباشند.  

وی بیان کرد: در این حادثه بیش از هزار و ۷۰۰ هکتار به اراضی کشاورزی مهاباد شامل اراضی باغی و زراعی خسارت وارده شده که در مجموع آن ۱۵۲ میلیارد و ۴۷۵ میلیون ریال برآورد شده است.

آذربایجان غربی استانی با ۱۲۰ هزار هکتار باغ و ۶۵۰ تا ۷۰۰ هزار هکتار زمین زراعی است که سالانه خسارتهای بسیاری به بخش کشاورزی استان براثر حوادث وبلایای طبیعی وارد می شود.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای