شناسه خبر : 18076

خیران ۱۵۰۰ میلیارد تومان به بخش سلامت کمک کرده‌اند

خیران ۱۵۰۰ میلیارد تومان به بخش سلامت کمک کرده‌اند

مدیرکل امور خیرین و موسسات خیریه سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: خیران ۱۵۰۰ میلیارد تومان به حوزه سلامت کمک کردند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا، امیر صادقی روز چهارشنبه در نشست خبری مجازی افزود: بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان آورده های سلامت توسط شرکت های خصوصی و بنگاه‌ها در جهت سلامت مردم هزینه شد.

وی به برگزاری نخستین جشنواره ملی مشارکت های اجتماعی سلامت اشاره کرد و ادامه داد: هدف اصلی برگزاری این جشنواره تولید محتواست و از فعالان اجتماعی و تاثیرگذار در حوزه سلامت تقدیر می شود.

صادقی، جلب مشارکت های مردمی را هدف اصلی برای توسعه سلامت جامعه بویژه در مناطق محروم بیان و تصریح کرد: سعی داریم به کمک خیران و موسسات خصوصی خدمات بهتری را به مردم مناطق محروم ارائه دهیم.

وی خاطرنشان کرد: ایده های خوبی را برای فعالیت مشارکت های اجتماعی در حوزه سلامت داریم که در این جشنواره در اختیار عموم قرار می گیرد.

به گفته وی، سیاست گذاران باید از ایده های ما استفاده کنند و با توجه به اینکه یکی از دغدغه های امروز دنیا، بحث اجتماعی شدن فرهنگ جامعه است باید در کنار دانشگاه افراد در عرصه مهارت اجتماعی شدن آموزش ببینند.

 مدیرکل امور خیرین و موسسات خیریه سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: جشنواره ملی  مشارکت های اجتماعی اردیبهشت سال آینده برگزار می شود و هدف از برگزاری این جشنواره رسیدن به مشارکت اجتماعی پایدار است و باید جایگاه کشورمان از این منظر پایدار شود.

وی افزود: یکی از مسائل مهم در این جشنواره تولید محتواست و در بحث های هنری بیش از ۵۷ موضوع مختلف در این جشنواره گنجانده شده و طرح های تحقیقاتی نیز خواهیم داشت.

صادقی اظهار داشت: طرح های جهادی خوبی از سوی خیران در دوران کرونا داشتیم و در این جشنواره به آنها پرداخته می شود.

مدیرکل امور خیرین و موسسات خیریه سلامت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: در حوزه سلامت  ۲ هزار تشکل مردمی داریم که در دوران کرونا کمک زیادی به بیماران کردند و اگر خیران نبودند مشکلات زیادی بوجود می آمد.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای