شناسه خبر : 7498

صبح امروز مراسم گرامیداشت روز پزشک و داروساز در ساختمان مرکزی بیمه سلامت با حضور رئیس سازمان نظام پزشکی، رئیس انجمن داروسازان و جمعی از پزشکان و داروسازان برگزار شد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از میزان، در این مراسم طاهر موهبتی رئیس بیمه سلامت با اشاره به اهمیت حوزه بهداشت و سلامت، گفت: سلامت یکی از بزرگ‌ترین نعمت‌های الهی است که متاسفانه قدر آن را نمی‌دانیم.

وی با بیان اینکه فراهم کننده آرامش بیماران و به عبارتی وسیله‌ای از سوی خداوند جامعه پزشکی و داروسازان هستند، افزود: سازمان‌های بیمه‌ای نیز نسبت به جامعه پزشکی وظایفی دارد و باید با تعامل دو سویه کار‌ها را پیش برد.

موهبتی با تاکید بر اینکه نباید اجازه خدشه دار شدن اعتماد عمومی داده شود، تصریح کرد: باید از تجربه پزشکان و گروه مرجع در راستای بهبود شرایط استفاده کرد.

در ادامه این نشست محمدرضا ظفرقندی رئیس نظام پزشکی گفت: اصل و اساس کار پزشکی بر اخلاق است.

وی با بیان اینکه پزشکان باید در کنار مردم باشند، افزود: تسکین آلام مردم به عهده جامعه پزشکی است.

ظفرقندی با تاکید بر اینکه استرس در جامعه پزشکی بسیار زیاد است، تصریح کرد: باید با کمک یکدیگر پالایش اخلاق درونی را ممکن کنیم.

وی با بیان اینکه حرکت رو به جلویی در سازمان بیمه سلامت آغاز شده است، گفت: خوشبختانه مشارکت جویی در سازمان بیمه سلامت توانسته منجر به ارتقا شاخص‌ها شود.

رئیس سازمان نظام پزشکی با تاکید بر اینکه در بحث اقتصاد سلامت اگر واقعی نگاه نکنیم این حوزه دچار نزول می‌شود، افزود: باید هزینه تمام شده برای هر خدمتی را در نظر بگیریم.

ظفرقندی با بیان اینکه تعرفه واقعی باید محاسبه شود، تصریح کرد: متاسفانه هر روز هجمه بدی به جامعه پزشکی وارد می‌شود در حالی که همیشه این جامعه مفید به قانون است.

وی با تاکید بر اینکه از بحث مالیات و شفافیت در این حوزه استقبال می‌کنیم، گفت: متاسفانه بحران سازی در این حوزه صورت گرفته است.

رئیس سازمان نظام پزشکی با بیان اینکه باید محل هزینه کرد مالیات‌های دریافتی مشخص باشد، افزود: همه باید مشمول پرداخت مالیات باشند.

بندپی: خدمتی بالاتر از تامین سلامت جامعه نداریم

در ادامه این مراسم انوشیروان محسنی بندپی، استاندار تهران با بیان اینکه هیچ شغل و خدمتی بهتر از اعطای سلامتی به مردم نیست، گفت: پس از پیروزی انقلاب برگ زرین خدمات پزشکی قابل کتمان نیست.

وی ادامه داد: کاهش مرگ و میر کودکان، افزایش امید به زندگی و مسائلی از این دست موارد درخشان در کارنامه جامعه پزشکی است.

بندپی با بیان اینکه رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت لازم است، تصریح کرد: مشتریان اصلی بازار سلامت مردم هستند از این رو باید در مسیر ارزش آفرینی بیشتر گام برداریم.

استاندار تهران با تاکید بر اینکه پیچیده‌ترین بیماری‌ها با تخصص پزشکان ایرانی درمان می‌شود، گفت: هوش و ذکاوت پزشکان ایرانی در دنیا زبانزد است.

وی ادامه داد: باید حمایت کنیم سازمان بیمه سلامت نقش خود را در جامعه بیش از پیش پیدا کند.

گفتنی است؛ در پایان این مراسم تقدیر از پزشکان و داروسازان برتر صورت گرفت.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای