شناسه خبر : 13659

معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت دیابت را یکی از جدی‌ترین تهدیدهای سلامت انسان در سالها و دهه‌های اخیر دانست و گفت: بیمه سلامت در سال ۹۸ برای بیماران دیابتی ۲۷۰ میلیارد تومان هزینه کرده است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا، مهدی رضایی با اشاره به روز جهانی دیابت، این بیماری را یکی از جدی ترین تهدیدهای سلامت انسان در سالها و دهه های اخیر برشمرد و اظهار داشت: تغییرات چشمگیر در محیط زیست، رفتارها و سبک زندگی انسانها موجب رشد صعودی چاقی و دیابت شده و عوارض عروقی دیابت در طول حیات بیماران به افزایش بسیار زیاد سکته های قلبی و مغزی، نارسایی کلیوی،‌ نابینایی و قطع عضو منجر شده است.

وی همچنین 14 نوامبر(24 آبان) روز جهانی دیابت را بهانه ای برای معرفی دیابت و تشویق و ترغیب جامعه جهانی به پیشگیری ومراقبت از شیوع گسترده آن دانست و با اشاره به حمایت های سازمان بیمه سلامت از بیماران دیابتی گفت: بیماران دیابتی در سیستم بیمه سلامت دارای پرونده هستند، همچنین در سال گذشته حدود ۲۰۰ هزار نفر از بیمه شدگان بیمه سلامت از انسولین های مورد نیاز خود استفاده کردند.

رضایی با بیان اینکه بیماران دیابتی پس از ثبت در سامانه تایید خدمت، داروی مورد نیاز خود را دریافت می کنند افزود: در ۶ ماهه اول سال جاری ۱۵۰ هزار بیمار دیابتی از خدمت بیمه ای در سازمان بیمه سلامت بهره مند شدند.

معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت تصریح کرد: بین ۹۰ تا ۹۵ درصد قیمت مصوب انسولین در سازمان بیمه سلامت پوشش بیمه ای داده می شود، البته از ۱۰ قلم ۲ قلم به دلیل شرایط خاص، ۷۰ درصد پوشش بیمه ای دارد.

وی گفت: مبلغ ریالی پوشش بیمه ای برای بیماران دیابتی در سال ۹۸، ۲۷۰ میلیارد تومان است، ضمن اینکه در ۶ ماهه نخست سال ۹۹ نیز بالغ بر ۱۲۰ میلیارد تومان برای بیماران دیابتی هزینه شده است.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای