شناسه خبر : 15513

اختصاصی چابک آنلاین؛

اگر یک شبه، کرونا به پایان برسد الگوهای قدیمی رفتاردر ما انسانها برخواهندگشت یا اینکه عادات جدید به صورت دائمی درخواهند آمد؟"

به گزارش چابک آنلاین، طبق تحقیقات انجام شده توسط گروه ارائه دهنده بینش خدمات مالی، 71 درصد از مشتریان بانک ها درسطح جهان ازکانال های دیجیتال بانکی استفاده می کنند.

حال آنکه این میزان نسبت به آمارسال گذشته سه درصد افزایش داشته است.

ناگفته پیداست که به تنهایی عامل شیوع کرونا باعث افزایش اقبال عمومی به انجام تراکنش های مالی به صورت دیجیتال نبوده بلکه به آن، سرعت بخشیده است.

طبق اطلاعات مالی انگلستان، تنها 23 درصد از کل خرید های انجام شده درسال 2019 شامل پول نقد بوده و 70 درصد از مردم درسال گذشته به صورت آنلاین خرید کرده اند.

همچنین یو.کی فایننس انتظار داردکه تا سال 2028 فقط 9 درصد پرداخت ها در انگلیس با استفاده از ارز فیزیکی انجام شود.

هرچندکه با کمرنگ تر شدن کووید،بازهم انسانها در لحظات مهم زندگی نیازبه مراجعه به شعب بانکهاخواهند داشت.

درمواقعی مثل اعزام فرزندان توسط والدین به خارج ازکشور برای ادامه تحصیل و همچنین اقدامات مهم دیگری مثل خرید خانه یا انتقال دارایی های خود به نسل بعد.

احتمالا بازگشت به حالت عادی را با مراجعه مشتریان به شعب تجربه خواهیم کرد.

البته احتمال دارد افراد مایل باشند بخشی از این امور را از طریق کنفرانس ویدیویی هم انجام دهند.

افزایش میزان روی آوردن مشتریان به حوزه دیجیتال باعث ایجاد مشارکت بین بانک های رقیب و همچنین میان بانکها و خرده فروشان آنلاین خواهد شد.

به طور کلی در آینده نزدیک، هوش مصنوعی و تجزیه و تحلیل داده ها زمینه های اصلی برای سرمایه گذاری درقالب ظرفیت های دیجیتال خواهد بود.

بانک هایی مانند اچ.اس.بی.سی،مسیرهای انسانی و دیجیتال را با هم ادغام می کنند تا بتوانند سریعتر و با هزینه کمتری به مشتریان کمک کنند.

به عنوان مثال،مشتریان می توانند مکالمه ای را در یک نرم افزار تلفن همراه با یک ربات آغاز کنندکه توانایی پاسخگویی سریع به سوالات ساده را دارد.

اما مشتریان جهت مطرح کردن سوالات پیچیده تر به همکاران خط مقدم متصل خواهند شد.

با محبوبیت روز افزان خدمات بانکی 24 ساعته که در 7 روز هفته ارائه می شود، بانکداری مکالمه ای که شامل ربات های چت هوش مصنوعی است، بانک ها می توانند سریعتر و موثرتر با مشتریان درارتباط قرار بگیرند.

دربانک اچ.اس.بی.سی طی سال 2019 تعداد 10 میلیون مکالمه (چت) به صورت برخط انجام شده و بانک انتظار دارد تا سال 2024 به رقم ماهانه 10 میلیون چت برسد.

هرچندکه برخی ازبخش های صنایع خدماتی نظیربانکداری تغییرخواهدکرد اما بی تردید، روند فعالیت انسان ها همچنان پابرجا خواهد ماند.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای