شناسه خبر : 15473

اختصاصی چابک آنلاین؛

مدیرعامل شرکت بیمه امید با بیان اینکه محصولات بیمه‌ای رشد و توسعه‌ای نیافته اما تعداد شرکت‌های بیمه رشد پیدا کرده، گفت: برخی از شرکت‌ها نه تنها به هم کمک نخواهند کرد بلکه برای ادامه حیات به این بازارمحدود چنگ می‌اندازند.

چابک آنلاین، بهاره تاجر باشی، "علی اکبر اکرامی" درگفت و گو با چابک آنلاین، گفت: درچند سال گذشته ورود و خروج تکنولوژی، محصولات ، اطلاعات و دانش و تجربه محدود بوده است که به تبع آن فعالیت ها محدود می شود و تجارت و بازرگانی رشد کمی خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت بیمه امید تصریح کرد: کاهش تبادلات اقتصادی برهمه فعالیت ها تاثیر خواهد گذاشت که صنعت بیمه هم ار این موضوع متاثر خواهد شد و بسیاری از بیمه نامه ها همانند باربری و کارخانجات کاهش می یابد درنتیجه حق بیمه کمتری دریافت می شود.

اکرامی اذعان داشت که تنها راه تصاحب این بازار محدود نرخ شکنی است و این ارزان فروشی به تمامی شرکتهای بیمه ای از تازه تاسیس تا بزرگتر و قدیمی تر آسیب می زند.

مدیرعامل شرکت بیمه امید تنهاراه نجات صنعت بیمه از این وضعیت را توسعه اقتصادی کشور دانست و گفت: توسعه اقتصادی با ارتباطات بین المللی و ورود دانش و اطلاعات رخ خواهد داد.

اکرامی وضعیت صورت های مالی شرکت های بیمه ای را شفاف دانست وافزود:  شرکت های بیمه ای که در بورس هستند و اطلاعات خودرا به بورس می دهند  از دوجهت نهاد ناظر و بازار سرمایه نظارت می شوند.

وی با بیان اینکه نظارت ها توسط نهاد ناظر به خوبی و شدید انجام می شود، اظهارکرد: ظرفیت و اقتصاد کشور ما برای این تعداد از شرکت ها مناسب نیست و تعداد شرکت های بیمه ای بسیارزیاد است.

مدیرعامل شرکت بیمه امید خاطرنشان کردکه، این تعداد شرکت بیمه ای لازم نیست و تعدادی از شرکت ها دچار مشکلات مالی هستند.

اکرامی با اشاره به تغییراتی که در آیین نامه ها واستانداردها ایجاد شده، گفت: بسیاری از مشکلات برطرف شده به عنوان مثال شرکت های بیمه ای موظف هستند که آن تعداد از بیمه گذاران و نمایندگانی که میزان بدهی آنها تا 5 درصد کل بدهی است در صورت های مالی خود افشا کنند.

وی با بیان اینکه در سال 99 ایده خاصی در زمینه صدور بیمه نامه جدیدوجود نداشته، افزود: این مسئولیت شرکت های بیمه ای است و بیمه مرکزی در این سال حمایت خوبی از استارت آپ ها داشته که به افزایش فروش و ضریب نفوذ بیمه کمک می شود.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای