شناسه خبر : 14375

اختصاصی چابک آنلاین؛

مدیر بیمه‌های اشخاص انفرادی شرکت بیمه نوین، معتقد است: شرکت بیمه‌ای که به توسعه بازار و محصول می‌اندیشد بایدتغییرات سلیقه، تکنولوژی و رقبا را به صورت مستمر مد نظر داشته باشد و متناسب با آن نسبت به اصلاح و بهبود محصول و فرایندهای مرتبط اقدام کند.

چابک آنلاین، زهرا نامداری، "وحیدرضا جمالی" در گفت‌وگو با چابک‌آنلاین، با بیان اینکه" باید به خلق مزیت رقابتی از طریق بهینه‌سازی شیوه وکیفیت ارایه خدمات توجه بیشتری شود،" گفت:بسیاری از مولفه‌های محصول در حوزه بیمه‌های زندگی یکسان و در مواردی بسیار شبیه به هم هستند.

وی، مهمترین دلیل عدم تنوع بخشی به محصولات و خدمات بیمه‌ای را یکسان بودن سیستم بیمه‌ای این شرکت‌ها با یکدیگر و عدم رغبت بیمه‌گران برای ورود به بازار سایر محصولات زندگی به دلایل محدودیت‌های قانونی و همچنین شرایط خاص اقتصادی کشور دانست.

مدیر بیمه‌های اشخاص انفرادی شرکت بیمه نوین افزود: باتوجه به شرایط خاص اقتصادی کشور به لحاظ نوسانات شدید متغییرهای اقتصادی و باعنایت به اینکه بیمه های زندگی دارای ساختار بلند مدت هستند، لازم است که بیمه‌گران محصولات و خدمات را به گونه‌ای طراحی کنند تا در زمان بهره‌مندی مشتری و یا بازماندگان وی از منافع بیمه‌نامه، حداکثر رضایتمندی حاصل شود.

جمالی، گفت: با توجه به اینکه در نهایت بخش بزرگی از فروش بیمه‌های زندگی توسط شبکه فروش رقم خواهد خورد، باید انگیزه‌های لازم برای آن‌ها جهت فروش خدمات بیمه‌ای از طریق تقویت کارمزد اینگونه خدمات و همچنین سایر موارد انگیزشی نیز اقدام شود.

وی، با بیان اینکه "شیوع ویروس کرونا صنعت بیمه و به‌خصوص بیمه‌های زندگی را تحت تاثیر قرار داد،" گفت: به‌دلیل گسترش سریع این ویروس و اعمال محدویت‌های سراسری و قرنطینه بسیاری از مشاغل تعطیل و یا با کاهش ظرفیت به کار خود ادامه دادند که این امر منجر به کاهش درآمد اقشار مختلف و به‌تبع آن عدم رغبت در خریداری بیمه‌نامه‌های اختیاری به خصوص بیمه‌های زندگی ویا عدم توانایی در پرداخت اقساط شد که در نهایت موجب افزایش حجم معوقات در شرکت‌های بیمه‌ای شد.

جمالی، در پاسخ به این پرسش که"چرا شرکت‌های بیمه‌ای در فاصله یکساله رونق بورس به فکر راهکاری برای جلوگیری از افت فروش بیمه‌نامه عمر نیافتادند؟"گفت: با توجه به شرایط حاکم بر کشور و در نظر گرفتن شاخص‌های کلان اقتصادی به لحاظ علمی رشد ناگهانی بورس دور از ذهن به نظر می‌رسید.

 وی، ادامه‌داد: اما در عین حال با محقق شدن این امر، بسیاری از شرکت‌های بیمه نسبت به اصلاح پرتفوی سرمایه‌گذاری و استفاده از ظرفیت‌های بورس و بازار سرمایه اقدام کردند که اثر این امر در سودهای قطعی محقق شده در پایان سال مالی 98 و 99 مشخص شد.

مدیر بیمه‌های اشخاص انفرادی شرکت بیمه نوین،معتقداست که درحال‌حاضر دربیشتر محصولات بیمه زندگی عرضه شده در بازار بدون در نظر گرفتن ترجیحات سرمایه‌گذاری مشتری، میزان درجه ریسک پذیری و یا ریسک گریزی محصولی یکسان ارایه می‌شود، در حالیکه به منظور استفاده بهینه از ظرفیت‌های این بازار و یا سایر بازارهای پرریسک و درعین حال پربازده باید در محصولات بیمه‌های زندگی تنوع بخشی در سبد سرمایه‌گذاری منابع پرداختی مشتریان ایجاد شود.

جمالی،گفت: توسعه محصولات و حرکت براساس نیاز روز مشتریان، یکی از اهداف اصلی شرکت بیمه نوین در ارائه خدمات است و بر همین اساس 12 بیماری از جمله ابتلا به ویروس کرونا به پوشش امراض خاص تکمیلی بیمه عمر و سرمایه گذاری اضافه شده است.

جمالی، توضیح داد: در این پوشش، بیماری‌های سکته‌های قلبی و مغزی، تمامی اعمال جراحی قلب، انواع سرطان، پیوند اعضاء، ام اس، هپاتیت B و C ، آلزایمر، پارکینسون، دیالیز به علت نارسایی کلیوی، نابینایی کامل، ناشنوایی کامل، کُما، مننژیت، عفونت و ابتلا به ویروس کرونا جبران می‌شوند.

وی، عنوان‌کرد: با توجه به نیاز دریافت خدمات بیمه درمان، طرحی به نام «شایگان» نیز به عنوان یک مزیت برای بیمه‌شدگان عمر و سرمایه‌گذاری نوین در نظر گرفته شده و بیمه‌شدگان بیمه عمر و سرمایه‌گذاری بیمه نوین می‌توانند یکی از طرح‌های شایگان را بر طبق شرایط و نیازهای خود خریداری کرده و خدمات پوشش‌های درمانی دریافت کنند.

جمالی گفت: یکی از آخرین محصولات جدید در رشته بیمه زندگی، «طرح ثمر» است، این بیمه‌نامه با در نظر گرفتن شرایط و نیازهای بیمه شدگان زیر سن قانونی و دغدغه والدین به عنوان بیمه‌گذار، طراحی شده که در حال حاضر نیز در تمام شعب و دفاتر نمایندگی شرکت بیمه نوین ارائه می‌شود.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای