شناسه خبر : 12763

استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه در ضریب نفوذ بیمه در اماکن روستایی و شهری استان رتبه نخست کشور را دارد،گفت: خسارت بیمه زلزله زدگان قطور کارشناسی و عادلانه پرداخت می‌شود.

به گزارش چابک آنلاین، محمدمهدی شهریاری جمعه شب در نشست بررسی پرداخت بیمه خسارت به زلزله زدگان قطور خوی اظهارکرد: با توجه به اینکه حوادث طبیعی در استان عمدتاً در مناطق روستایی خسارت‌های بالایی به همراه دارد لذا باید دستگاه‌های متولی زمینه‌های ارتقای ضریب نفوذ بیمه در اماکن روستایی را ارتقا دهند.

وی با اشاره به اینکه روند پرداخت خسارت بیمه از روند مناسبی برخوردار است افزود: بازسازی مناطق زلزله زده اگرچه به نسبت چند ماه قبل شتاب خوبی گرفته اما مورد قبول نیست و دستگاه‌های متولی و بانک‌ها باید به روند بازسازی سرعت بیشتری بدهند.

استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: با بیمه شدن اماکن روستایی بخش زیادی از دغدغه‌های مردم برای تأمین هزینه‌های بازسازی با توجه به نوسانات بازار مصالح برطرف شده است.

شهریاری با اشاره به حمایت‌های دولت از بازسازی مناطق زلزله زده قطور تصریح کرد: روند بازسازی این مناطق هر هفته رصد می‌شود و به مردم این اطمینان خاطر داده می‌شود که متولیان امر از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به برخی دغدغه‌های مردمی در خصوص میزان پرداخت خسارت بیمه به واحدهای خسارت دیده و تخریبی گفت: علاوه بر نهادهای ناظر بر شرکت بیمه گذار، کمیته ویژه ای نیز در استانداری روند کارشناسی ارزیابی خسارت واحدهای زلزله زده را رصد و پیگیری می‌کند. خسارت‌ها کارشناسی و عادلانه با در نظر گرفتن شرایط سخت منطقه پرداخت می‌شود.

شهریاری افزود: از طرف شرکت بیمه گذار تا به امروز ۳۸ میلیارد تومان خسارت به واحدهای زلزله زده بیمه شده پرداخت شده و مابقی خسارت نیز بر اساس گزارش‌های کارشناسی به زودی پرداخت و به اتمام می‌رسد.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای