شناسه خبر : 12730

بیمه دانشجویی در قالب مشاغل آزاد فرصتی مناسب برای ایجاد امنیت خاطر خانواده‌ها در خصوص جوانان دانش‌آموخته است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از  اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، «محمد اخلاقی» مدیرکل تامین اجتماعی استان سمنان با تشریج بیمه دانشجویان اظهار داشت: ایجاد شرایط مطلوب برای امنیت خاطر و آرامش روانی یکی از کارکردهای سازمان تامین اجتماعی است.

وی افزود: یکی از دغدغه‌های تمامی خانواده‌ها، فراهم نمودن بستری برای تامین آتیه فرزندان بویژه در اقشار جوان و تحصیلکرده است و فراهم شدن بیمه دانشجویی در قالب مشاغل آزاد یکی از جلوه‌های تلاش تامین اجتماعی برای حرکت در مسیر تامین آتیه آینده‌سازان کشور است.

مدیرکل تامین اجتماعی سمنان با اشاره به ابلاغ بخشنامه بیمه دانشجویی و با تقارن آغاز سال تحصیلی جدید، این امکان را فرصتی گرانیها برای تمامی دانشجویان جهت بیمه‌پردازی و ایجاد سابقه به منظور برخورداری از تعهدات و پوشش‌های مربوطه در چارچوب مقررات و برخورداری از بازنشستگی و تأمین آینده خود برشمرد.

 اخلاقی اذعان داشت: دانشجویان می‌توانند با یکبار مراجعه به شعب تامین اجتماعی و انعقاد قرارداد به صورت انتخابی با نرخ‌های مختلف تعیین شده در مشاغل آزاد از این خدمت جدید تامین اجتماعی برخوردار و تحت پوشش قرار گیرند.

وی تصریح نمود: ممکن است برخی دانشجویان با تصور اینکه از دفترچه درمانی بواسطه والدین خود بهره‌مند هستند این امر را به منزله بیمه بودن خود تصور کنند که در پاسخ به این گروه باید گفت تعهدات سازمان به غیر از پوشش درمانی فقط به بیمه شده اصلی تعلق می‌گیرد و افراد تبعی تنها از دفترچه درمانی برخوردار هستند.

مدیرکل تامین اجتماعی سمنان با اشاره به اینکه از امتیازات بیمه دانشجویی امکان تداوم استفاده از این دفترچه خواهد بود، خاطرنشان ساخت : سوابق بیمه‌ای و شماره بیمه هر فرد در تمام کشور یکسان و محفوظ بوده و حتی اگر دانشجویانی از استان‌های دیگر نیز در سمنان مشغول به تحصیل باشند، می‌توانند به راحتی در سال‌های تحصیلات دانشگاهی بیمه‌پردازی نمایند.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای