شناسه خبر : 12659

سلیمانی گفت:بیمه مرکزی با طراحی سامانه‌ای به هوشمندسازی و کنترل مبارزه با قاچاق کالا کمک کرده است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، غلامرضا سلیمانی رئیس کل بیمه مرکزی در آیین بهره برداری از سامانه‌های یکپارچه نظارت بر بیمه‌های حمل و نقل و آتش سوزی اظهار کرد: در سال ۹۸ حدود ۶۰ هزار میلیارد صرف پرتفوی صنعت بیمه شد که از این مقدار ۲۰ هزار میلیارد تومان در بیمه شخص ثالث، ۴ هزار میلیارد در بخش انرژی نفت و گاز و ۱۰ هزار میلیارد به بخش درمان اختصاص یافته است.

وی ادامه داد: در سال ۹۸ صندوق خسارت حوادث طبیعی در مجلس تصویب شد و زمانی که به شورای نگهبان رفت با مشکل رو به روشد. اواخر سال ۹۸ بود که اصلاح شد و امیدواریم همین ماه مجدد در مجلس تصویب و به شورای نگهبان برود.

سلیمانی بیان کرد: الکترونیکی کردن صنعت بیمه در سال ۹۸ مورد توجه قرار گرفت. همچنین در سال ۹۸ کد یکتا برای بیمه‌های شخص ثالث اجباری شد به طوری که ۲۳ میلیون خودرو در سال گذشته از طریق کد یکتا تحت پوشش شخص ثالث قرار گرفتند.

وی با اشاره به هوشمند سازی صنعت بیمه گفت: بیمه‌های حمل و نقل، باربری و آتش سوزی از طریق کد یکتا در تاریخ ۱ مرداد ۹۹ اجباری شد.

رئیس کل بیمه مرکزی تصریح کرد: همان طور که دولت الکترونیک به مبارزه با قاچاق کالا تاکید کرده است، بیمه مرکزی با طراحی سامانه ای به هوشمندسازی و کنترل یکپارچه مبارزه با قاچاق کالا کمک زیادی کرده است.

سلیمانی گفت: در ۴ ماه ابتدایی سال ۹۹ میزان حق تولیدی و پرتفوی بیمه‌ای به ۲۱ هزار میلیارد تومان رسید. همچنین حدود ۱۰ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به پرداخت خسارات تعلق گرفت.

وی در پایان بیان کرد: سال ۹۹ به بخش‌های جدید بیمه‌ای از جمله بیمه سایبری ورود می‌کنیم.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای