شناسه خبر : 12641

مدیرکل دفتر مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: قرار بود اعطای تسهیلات حمایتی از رانندگان اتوبوس‌های بین شهری در ابتدای مرداد به اتمام برسد که به دلیل ناهماهنگی بانک‌ها طولانی شد.

به گزارش چابک آنلاین، داریوش باقرجوان درباره آخرین وضعیت رانندگانی که وام ۶ میلیون تومانی کرونا دریافت کرده‌اند، اظهار داشت: قرار بود در ابتدای مرداد ماه همه رانندگان مشمول دریافت این تسهیلات، وام کرونایی را از بانک‌های عامل اخذ کنند اما متأسفانه زمان آن به دلیل ناهماهنگی برخی بانک‌ها طولانی‌تر شده است.

وی افزود: تا کنون ۲۸ هزار نفر از رانندگان شامل ۲۷ درصد رانندگان حمل و نقل عمومی مسافری جاده‌ای، تا کنون توانسته‌اند این تسهیلات را دریافت کنند.

مدیرکل دفتر مسافری سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ادامه داد: از ۱۱۳ هزار و ۱۵۱ راننده بخش حمل و نقل عمومی مسافری جاده‌ای، ۱۲ هزار نفر بیمه عشایری دارند که لیست بیمه آنها مستقل از وزارت کار است؛ صندوق بیمه عشایری مسئول پرداخت تسهیلات این رانندگان بود که با رایزنی‌هایی که داشتیم، این ۱۲ هزار نفر هم قرار است در زمره مشمولان دریافت تسهیلات ۶ میلیون تومانی اقشار و کسب و کارهای آسیب دیده از کرونا قرار گیرند؛ ولی تسهیلات این ۱۲ هزار نفر با تأخیر بیشتری اعطا خواهد شد.

وی تصریح کرد: ۱۰۱ هزار نفر راننده اتوبوس‌های بین شهری که قرار است از طریق سامانه کارا به آنها تسهیلات پرداخت شود، تا کنون ۲۷ درصد پیشرفت داشته ولی انتظار داریم ظرف یکی دو هفته آینده امیدواریم پرداخت این تسهیلات به پایان برسد.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای