شناسه خبر : 12366

اختصاصی چابک آنلاین؛

یک کارشناس صنعت بیمه گفت که سرمایه شرکت‌های بیمه‌ای ۲۰ تا ۳۰ درصد ظرفیت نگهداری ریسک آنها را تشکیل می‌دهد و ظرفیت نگهداری ریسک شرکت‌های بیمه‌ای بیشتر به قدمت شرکت‌ها و ذخائر آنها بر می‌گردد.

چابک آنلاین، بهاره تاجرباشی، "مجید بنویدی" درگفت و گو با چابک آنلاین، گفت:  سرمایه بخش کوچکی ازظرفیت نگهداری ریسک  شرکت ها است و توان یا ظرفیت نگهداری شرکت های بیمه ای بیشتر به قدمت شرکت ها و ذخائری که جمع کرده اند بر می گردد.

وی افزود: هرچقدر شرکتی قدیمی تر باشد خود به خود به دلیل پرتفوهایی که در سال های قبل جذب کرده،  ذخایر آن هم افزایش یافته و به تناسب توانایی هایش نیز افزایش پیدا می کند.

این کارشناس صنعت بیمه با بیان اینکه سرمایه شرکت های بیمه ای 20 تا 30 درصد ظرفیت نگهداری ریسک  آنها را تشکیل می دهد، اظهارکرد:  افزایش سرمایه شرکت های بیمه متناسب با افزایش سرمایه بیمه نامه ها درخواستی غیرمنطقی نیست اما الزامی هم نیست.

بنویدی با تاکید بر اینکه شرکت های بیمه ای به حد نیاز خود ظرفیت دارند، افزود: شرکت ها از تمامی ظرفیت خود استفاده نمی کنند و کمتر از ظرفیت استفاده می کنند و پوشش بیمه گذاران را فراهم می کنند.

وی خاطرنشان کرد که درمورد ریسک های بزرگ بیمه ای موضوع فرق می کند و شرکت ها حتما باید از پوشش خاص اتکایی استفاده کنند که الان با توجه به شرایط، بیمه مرکزی این پوشش را فراهم می کند.

این کارشناس صنعت بیمه تصریح کرد: شرکت های بیمه ای در حد توان خود ریسک بر می دارند و معمولا در ریسک های بزرگ ، ریسک مابین چند شرکت بیمه ای از طریق کنسرسیوم یا صندوق انکایی ویژه تحریم، توزیع می شود و درصد کمی از شرکت های بیمه ای در این ریسک ها سهیم هستند که در صورت رخ دادن حادثه به صنعت بیمه آسیب زیادی وارد نمی شود، اصولا در ریسک های بزرگ باید از بیمه گران اتکایی بزرگ دنیا استفاده کرد که فعلا شرایط آن برای ما مهیا نیست.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای