شناسه خبر : 12140

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر از انجام ۳۱ مورد (عملیات نجات فنی) و رهاسازی ٣٧ مصدوم سوانح ترافیکی از میان خودروهای آسیب دیده از تصادفات جاده‌ای طی ۷۲ ساعت گذشته در کشور خبر داد.

به گزارش چابک آنلاین، محمدباقر محمدی با ارائه آخرین گزارش عملیات امداد و نجات طی ۷۲ ساعت گذشته افزود: این خدمات امدادی توسط امدادگران و نجاتگرانی که متخصص نجات فنی هستند و در شرایط بسیار دشوار و خطرناک انواع حوادث رانندگی و ترافیکی با بکارگیری ابزار برش و اتصال شامل ست‌های هیدرولیک و پنوماتیک نجات، ست‌های بادی و اره چند کاره برش بتن، آهن و کائوچو وارد عمل می شوند، صورت گرفته است.

وی توضیح داد: در ۷۲ ساعت گذشته و با تلاش امدادگران و نجاتگران هلال احمر در سراسر کشور ۲۸۶ مورد ماموریت امداد و نجات برای نجات جان هموطنان آسیب دیده و متاثر از انواع حوادث در سراسر کشور انجام شد.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر  ادامه داد: با اعزام گروه های واکنش سریع امدادی هلال احمر به محل وقوع حوادث یاد شده امدادگران و نجاتگران هلال احمر توانستند جان ۱۷۸ مصدوم را  نجات دهند.  

وی گفت: با تلاش امدادگران و نجاتگران اعزامی به محل وقوع حوادث یاد شده ۱۲۹ نفر از مصدومان برای دریافت خدمات تکمیلی به مراکز درمانی و بیمارستانی منتقل و ۹۴ نفر دیگر نیز به صورت سرپایی درمان شدند.

محمدی افزود: در مدت ۷۲ ساعت گذشته ۳۱ عملیات رهاسازی و نجات فنی نیز برای خدمات رسانی و نجات به ۳۷ مصدوم از سرنشینان گرفتار و آسیب دیده حوادث رانندگی از میان خودروهای آسیب دیده و تصادفی با استفاده از ست های نجات هیدرولیک و پنوماتیک انجام شده است.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای