نیما نورالهی

نیما نورالهی

مدیر عامل بیمه تجارت نو

مدرک تحصیلی

کارشناسی: مهندسی صنایع-گرایش برنامه ریزی و تحلیل سیستم

کارشناسی ارشد: علوم اقتصادی-گرایش توسعه اقتصادی و برنامه ریزی

دکتری: مدیریت دولتی-گرایش مدیریت منابع انسانی

 

سوابق کاری:

مدیر پروژه دفتر مشاور فنی مدیریت صنایع ایران

عضو هیات مدیره گروه سرمایه گذاری انرژی مهستان

مشاور امور بیمه مدیر عامل شرکت بهره برداری مترو

مشاور مالی و سرمایه گذاری مدیر عامل گروه اقتصادی مهرگان ( متعلق به بنیاد تعاون ناجا )

مدیرعامل و عضو هیات مدیره کارگزاری بیمه صنعت نفت

مدیرعامل و عضوهیات مدیره کارگزاری بیمه ایرانیان وابسته به گروه ایران خودرو

مدیر منابع انسانی ، تشکیلات و روشها، آموزش بیمه ملت

عضو هیئت مدیره تتا انرژی

عضوهیات مدیره صندوق قرض الحسنه صدرا – تحت نظارت بانک مرکزی (تا مرداد ۱۳۹۵)

عضو عضو هیئت مدیره بیمه اتکایی امین(تا شهریور ۱۳۹۵)

معاون مدیر عامل در‌امور توسعه بازار و‌شبکه‌فروش بیمه آسیا

عضو هیات مدیره بیمه آسیا

معاونت توسعه و برنامه ریزی بیمه آسیا

معاونت مالی و اقتصادی

 

اخبار مرتبط:
 • در راستای مسئولیت اجتماعی و کمک خداپسندانه‌ی شرکت بیمه تجارت‌نو، آسایشگاه خیریه کهریزک از دکتر نیما نوراللهی مدیرعامل و نایب رئیس هیات مدیره شرکت بیمه تجارت‌نو، با اهدای تقدیرنامه و تندیس بانیان خیراندیش تقدیر به عمل آورد.

 • اختصاصی چابک آنلاین؛

  نیما نوراللهی، مدیرعامل شرکت بیمه تجارت نو در گفت و گو با چابک آنلاین اظهارکرد: سال ۹۸ تا نیمه‌های سال ۹۹ بازارسرمایه سود خوبی داشت و شاید بیمه تجارت نو این مساله را زودتر از سایر همکاران شناسایی کرد و بواسطه حضور زود هنگام سال مالی خوبی را هم داشت.

 • اختصاصی چابک آنلاین؛

  نیمانورالهی، مدیرعامل شرکت بیمه تجارت نو: چابک آنلاین درمدت کوتاه به جایگاه خوبی رسیده است درعین اینکه نقدو تحلیل دارد مورد علاقه مدیران صنعت است.

 • اختصاصی چابک آنلاین؛

  نیما نورالهی، مدیرعامل شرکت بیمه تجارت نو در گفت و گو با چابک آنلاین: باتوجه به جلسات کمیته های سرمایه گذاری شرکت و تحلیل های کارشناسی که دریافت می شود در مورد پرتفوی سرمایه گذاری و اینکه چند درصد در کدام حوزه سرمایه گذاری شود تصمیم خواهیم گرفت و در سال ۱۴۰۰ هم دربازار سرمایه حضور خواهیم داشت. مشروح گفتگوی تفصیلی چابک آنلاین با مدیرعامل بیمه تجارت نو بزودی منتشر می شود.

 • تاکید مدیرعامل بیمه تجارت‌نو در نشست هم اندیشی شبکه فروش استان خوزستان؛

  نشست هم اندیشی شبکه فروش استان خوزستان با حضور رئیس کل بیمه مرکزی، دبیرکل سندیکای بیمه گران، مدیران ارشد صنعت بیمه، نمایندگان و کارگزاران شبکه فروش این استان به میزبانی بیمه تجارت‌نو امروز، ۱۲ بهمن در اهواز برگزار شد.

 • بیمه تجارت‌نو، در شش ماهه نخست سال ۹۹ بهترین نسبت های مالی را ثبت و در کنار آن توانست رشد ۹۴ درصدی تولید حق بیمه را نیز تجربه کند. همچنین این شرکت در شش ماه نخست امسال درحالی ۲ هزار و ۵۴۴ میلیارد ریال سود ساخت که در دوره مشابه سال قبل این رقم ۲۰۵ میلیارد ریال بود.

 • مدیر عامل بیمه تجارت‌نو ۲۹ مهر، در همایش “لایو اینستاگرامی شبکه فروش” به تشریح توانمندی‌های مالی شرکت پرداخته و تاکید داشت: امروز مجموعه جوان تجارت‌نو برند شناخته شده‌ای است که در شاخص های مهم مالی رتبه یک را کسب کرده و این جایگاه را حفظ خواهد کرد.

 • همایش سراسری کارکنان بیمه تجارت‌نو ۱۵ مهرماه‌ درحال و هوای پاییزی، به صورت لایو اینستاگرام به منظورمرور دستاوردهای حوزه‌های مالی و منابع انسانی و همچنین تشریح برنامه‌های آینده برگزارشد.

 • در دیدار صمیمانه مدیرعامل شرکت بیمه تجارت‌نو و رئیس بنیاد پیشکسوتان دفاع مقدس، مدافعین حرم و امنیت کشور، امکان همکاری دو طرف درخصوص ارائه پوشش‌های بیمه‌ای وسرمایه‌گذاری‌های مشترک مورد بحث و تبادل نظر قرارگرفت.

 • اختصاصی چابک آنلاین؛

  نیما نورالهی، مدیرعامل شرکت بیمه تجارت نو، در گفت و گو با چابک آنلاین، بیان کرد: آیین‌نامه کارمزد(83) در حوزه دولتی و پلکانی دچار مشکل فاحشی است، در یک کار دولتی یک نماینده یا کارگزار بسیار بیشتر از کار خصوصی توان می‌گذارد اما کارمزد آن یک چهارم کارمزد یک قرارداد عادی است.

 • اختصاصی چابک‌آنلاین؛

  نیمانورالهی، مدیرعامل شرکت بیمه تجارت نو، باحضور در تحریریه چابک‌آنلاین، با اشاره به افزایش پرتفوی سرمایه‌گذاری این شرکت از مبلغ 5 میلیارد تومان در پایان سال 96 به مبلغ 400 میلیارد تومان در پایان سال 98، گفت: یکی از مزیت‌های رقابتی شرکت بیمه تجارت نو استقرار کمیته سرمایه‌گذاری در داخل شرکت است که با فعالیت درست در بازار سرمایه توانست شرکت را به درآمد خوبی در حوزه سرمایه‌گذاری در بورس برساند از طرفی رشد شرکت در فروش بیمه نامه بیشتر از رشد در سایر شاخص‌ها بود به طوریکه این رقم از 96 میلیاردتومان در انتهای سال 96 به 600 میلیارد تومان در سال 98 رسید.مشروح گفتگوی تفصیلی چابک آنلاین با مدیرعامل شرکت بیمه تجارت نو بزودی منتشر می‌شود.

 • اختصاصی چابک‌آنلاین؛

  نیما نوراللهی، مدیر عامل شرکت بیمه تجارت نو در گفتگو با چابک‌آنلاین: جابجایی‌های زیاد مدیریتی در هیات مدیره و مدیران عامل شرکت‌ها سبب فراموشی راهبردهای کلان شرکت‌ها می‌شود.

 • مدیرعامل شرکت بیمه تجارت نو بیان کرد: صنعت بیمه در زمینه تکنولوژی ضعیف عمل کرده وبرای رشد تکنولوژی نیاز است که بر این استراتژی ایستادگی شود و اولین نیازاین ایستادگی ثبات در مدیریت است که درچند سال اخیر حجم عظیمی از تغییرات در ترکیب هیئت مدیره و مدیران عامل شرکت‌های بیمه‌ای وجود داشته است.

 • در گفت‌وگو با مدیرعامل و معاونان صورت گرفت؛

  صنعت بیمه کشور در سال‌های اخیر حوادث بسیاری را از سر گذراند، شرکت بیمه تجارت نو که به عنوان مجموعه‌ای جوان در صنعت بیمه فعالیت دارد، با مدیریت بحران‌های بزرگ و کوچک توانسته سربلند از این فرازو فرودها گذرکند.

 • مدیرعامل شرکت بیمه تجارت نو بیان کرد: شرکت‌های بیمه‌ای در شرایط فعلی باید به بیمه‌نامه‌های ساده‌تری بپردازند، بیمه‌نامه سایبری بیمه‌نامه‌ای خاص است و سازمان‌ها به علت حساس بودن اطلاعات خود را در اختیار شرکت‌های بیمه‌ای قرار نمی‌دهند.

 • مدیرعامل بیمه تجارت‌نو در پیامی شهادت اسوه استقامت، سردار رشید اسلام و ایران؛ شهید حاج قاسم سلیمانی را تسلیت گفت.

 • مدیرعامل شرکت بیمه تجارت نو بیان کرد: با این فرآیند و مسیری که صنعت بیمه در پیش گرفته است افزایش ضریب نفوذ صنعت بیمه در جامعه و رسیدن آن به عدد 7 غیرممکن به نظر می‌رسد.

 • مدیرعامل شرکت بیمه تجارت نو گفت: ارزش خساراتی که بیمه باید بابت سیل به مددجویان کمیته امداد پرداخت کند به حدود ۵۰ میلیارد تومان می‌رسد که تاکنون بیش از ۴۰ میلیارد تومان پرداخت شده است.

 • درسفر دوروزه مدیر عامل بیمه تجارت‌نو وهیأت همراه به شیراز مذاکرات مهمی با آستان‌احمدی و شرکت برق منطقه‌ای فارس‌انجام گرفت.

 • مدیرعامل شرکت بیمه تجارت‌نو بیان کرد: پرداخت خسارت سیل بارمالی چندانی برای شرکت بیمه تجارت نو ندارد زیرا 90 درصد آن به عهده بیمه مرکزی است و خسارت استان‌های لرستان و خوزستان به صورت کامل ارزیابی نشده است

 • درنخستین همایش سالانه معاونان، مدیران ستادی وشعب با موضوع توسعه بازار و ارتقای توانمندی شعب؛ مدیرعامل، قائم مقام و معاونان بیمه تجارت‌نو بر تحقق فروش ۱۰ هزارمیلیارد ریالی درانواع رشته‌های بیمه‌ای برای سال ۹۸ تاکید کردند.

 • مدیرعامل بیمه تجارت نو ضمن بیان اینکه سال 97 یک سال عادی و بدون هیچگونه فراز و فرودی برای صنعت بیمه بوده است تاکید کرد تا زمانی که یک سری تغییرات اساسی در این صنعت اتفاق نیفتد ما شاهد همان روند همیشگی در بیمه خواهیم بود.

 • مدیرعامل بیمه تجارت نو :

  مدیرعامل شرکت بیمه تجارت‌نو گفت : از آنجا که تجارت‌نو یک شرکت بیمه ای جنرال است می‌تواند در تمام رشته های بیمه ای فعالیت کند. به طور مثال در سال جاری مذاکره با بیشتر بیمارستان‌های بزرگ کشور صورت گرفت که همگی منجر به انعقاد قراردادشد و تعرفه رقابتی و پایین‌تر از سایر بیمه‌ها و صدور معرفی نامه آنلاین دو ویژگی متمایز ارائه خدمات در این زمینه است.

 • نیما نور اللهی مدیرعامل بیمه تجارت ‌نو و هیات همراه با هدف ارزیابی پتانسیل مناطق آزاد تجاری جهت فعالیت بیمه‌ای به شکل پایلوت از منطقه آزاد قشم بازدید کردند.

 • خدمات رسانی بیمه درمان تکمیلی بیمه "تجارت‌نو" به کارکنان کمیته امداد امام خمینی (ره) و خانوداه‌های آنها با رونمایی ازنرم افزارویژه پرداخت خسارت درمان وارد فرایند اجرایی شد.

 • مصوبه شورای پول و اعتبار مبنی بر ممنوعیت پرداخت سود روزشمار به حساب های سپرده کوتاه مدت بانکی به گفته یک مدیر صنعت بیمه در شرایطی می تواند منابع و درآمدهای صنعت بیمه را تحت تاثیر قرار دهد که از نگهداری حداقل منابع در حساب های جاری و کوتاه مدت غفلت کنند.