شناسه خبر : 50500

سفر زوج استرالیایی با ماشین ۱۰۰ ساله به ایران

سفر زوج استرالیایی با ماشین ۱۰۰ ساله به ایران

زوج جهانگرد استرالیایی که با خودرو تاریخی Bean از انگلستان به استرالیا سفر می‌کنند، در مسیر این ماجراجویی وارد ایران شدند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایسنا، بنابر اعلام روابط عمومی کانون جهانگردی و اتومبیلرانی، «لانگ» و «بیو کیدبی» که سفر خود را روز ۱۳ فروردین امسال از لندن، پایتخت انگلستان آغاز کردند، تا حالا کشورهای فرانسه، بلژیک، لوکزامبورگ، آلمان، اتریش، اسلوونی، کرواسی، صربستان، بلغارستان و ترکیه را پشت سر گذاشته‌اند و یکشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳ از طریق مرز بازرگان وارد ایران شدند.

این جهانگردان، در ۱۲ روز سفر در ایران، از شهرهای ماکو، تبریز، زنجان و تهران گذر می‌کنند و پس از توقف یک‌روزه در پایتخت، به کاشان، اصفهان و یزد خواهند رفت.

کرمان، بم و زاهدان، دیگر شهرهایی هستند که لانگ و بیو کیدبی پس از گذر از آنها، از طریق مرز میرجاوه در استان سیستان و بلوچستان، که مهمترین گذرگاه مرزی مشترک ایران و پاکستان است، ایران را ترک خواهند کرد.

سال ۱۹۲۷ یک گردشگر استرالیایی به نام «فرانسیس بیرتلز» که علاقه‌مند به رانندگی و سفر بود، با خودروی Bean از لندن به استرالیا سفر و از همین مسیر گذر کرد. این زوج ماجراجوی استرالیایی امسال پس از گذشت حدود یکصد سال از سفر بیرتلز، با خودرو Bean که اکنون در زمره خودروهای ارزشمند تاریخی قرار دارد، وارد ایران شده‌اند.

این زوج استرالیایی که با پشتیبانی انجمن وسایل نقلیه تاریخی ایران و همکاری کلوپ ملی سافاری در جاده‌ها و مسیرهای ایران پیمایش می‌کنند، پس از کشورمان از کشورهای پاکستان، هند، مالزی و سنگاپور عبور کرده و به مقصد نهایی خود در استرالیا خواهند رسید.

ارسال نظر