شناسه خبر : 44211

بازدید ۶۱۰ هزار مسافر از غارعلیصدر

بازدید ۶۱۰ هزار مسافر از غارعلیصدر

رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان کبودراهنگ از بازدید ۹۵۰ هزار مسافر از جاذبه‌های گردشگری این شهرستان از ابتدای سال تاکنون خبر داد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایسنا، مهدی غلامی، اظهار کرد: از ابتدای سال تاکنون ۹۵۰ هزار مسافر از جاذبه‌های گردشگری این شهرستان بازدید داشته‌اند که از این آمار، ۹۰۰ هزار نفر آن به صورت بلیط بوده است.

وی با بیان اینکه غارعلیصدر در صدر بیشترین بازدید مسافران از جاذبه‌های گردشگری کبودراهنگ  بوده و پس از آن بیشترین بازدید به باغ وحش علیصدر اختصاص داشته است، خاطرنشان کرد: روستای هدف گردشگری اکنلو، تالاب شیرین‌سو، روستای سراب و سایر جاذبه‌ها از دیگر مراکزی بوده است که گردشگران و مسافران از آن بازدید داشته‌اند.

رئیس اداره میراث فرهنگی شهرستان کبودراهنگ یادآور شد: تعداد بازدید ثبت شده غارعلیصدر از ابتدای سال تاکنون ۶۱۰ هزار نفر بوده است.

وی از فعالیت دو خانه بومگردی در این شهرستان خبر داد و گفت: این خانه‌های بومگردی در روستای سراب دارای فعالیت هستند، ضمن اینکه این روستا مستعد راه‌اندازی خانه‌های بومگردی بیشتری است.

غلامی با اشاره به واقع شدن روستای سراب در پنج کیلومتری روستای علیصدر تصریح کرد: مسافران و گردشگران برای  رفتن به غارعلیصدر باید از روستای سراب عبور کنند که این روستا نیز به علت نزدیکی به علیصدر پتاسیل مناسبی برای راه‌اندازی خانه‌های بومگردی بیشتر دارد ضمن اینکه یکی از جاذبه‌های بالقوه این روستا غار سراب بوده که هنوز به مرحله بازگشایی نرسیده است. 

وی همچنین روستای علیصدر را مستعد راه‌اندازی خانه‌های بومگردی دانست و خاطرنشان کرد: روستای علیصدر بیشتر در زمینه اسکان موقت مسافران و گردشگران ورود داشته و تاکنون نسبت به راه‌اندازی خانه‌های بومگردی در این روستا اقدام نشده است‌.

غلامی با بیان اینکه از افرادی که برای راه‌اندازی خانه‌های بومگردی در این شهرستان اقدام کنند، حمایت خواهیم داشت، گفت: قبل از کرونا چندین متقاضی راه‌اندازی خانه‌های بوم‌گردی در شهرستان مراجعه داشتند که به علت شرایط کرونا دیگر پیگیر موضوع نشدند.

 

ارسال نظر