شناسه خبر : 47149

اعزام ۸۰۰ تاکسی کمکی به خطوط پرازدحام شهر تهران برای جابجایی مسافر

اعزام ۸۰۰ تاکسی کمکی به خطوط پرازدحام شهر تهران برای جابجایی مسافر

سرپرست سازمان تاکسیرانی شهر تهران از برنامه‌ریزی و اعزام بیش از ۸۰۰ دستگاه تاکسی به خطوط و اماکن پر ازدحام مسافر و مراکز خرید برای سرویس دهی به شهروندان در ۲ شیفت صبح و عصر خبر داد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایرنا، شادی مالکی روز یکشنبه در این خصوص گفت: جابه‌جایی شهروندان به بهترین شکل ممکن در همه ایام سال به ویژه روزهای منتهی به نوروز از اهمیت مضاعف برخوردار است از این رو سازمان تاکسیرانی با شناسایی خطوط، مراکز پرازدحام و مراکز خرید در اقدام ویژه‌ای با اعلام فراخوان از تاکسیرانان خواست تا درصورت تمایل آمادگی خود جهت سرویس رسانی در این خطوط را با پیامک اعلام کنند.

وی افزود: با اعلام آمادگی بیش از ۸۰۰ تاکسیران در مرحله اول، از امروز این تاکسی‌ها در ۲نوبت صبح و عصر در خطوط و مسیرهای پرازدحام حاضر و شروع به سرویس‌رسانی کردند.

مالکی ادامه داد: در شیفت صبح تاکسی‌های کمکی به خطوط مختلف از جمله اشراق - ونک ۶۶ دستگاه، پایانه رسالت ۷۵ دستگاه، بلوار همیلا ۸۹ دستگاه، پایانه جنت آباد ۱۰۱ دستگاه و مترو صادقیه ۸۴ دستگاه اعزام شدند.

وی افزود: همچنین در شیفت عصر تاکسی‌های کمکی به خطوط نیایش ۷۸ دستگاه، گاندی ۹۶ دستگاه، ونک ۱۰۶ دستگاه، ایستگاه حصارک و پونک ۶۵ دستگاه و گلوبندک ۴۸ دستگاه تاکسی سرویس دهی خواهند کرد که با این تعداد در مجموع ۸۴۸ دستگاه تاکسی و ون کمکی در خطوط پر ازدحام به شهروندان تهرانی خدمت رسانی می‌کنند.

به گفته سرپرست تاکسیرانی تهران، همچنین در این روزها ۴۰ دستگاه ون تاکسی در مسیرهای میدان فردوسی به بازار، میدان شوش به بازار، میدان گلوبندک به میدان منیریه و چهارراه لشگر به گلوبندک به صورت کمکی به وسایل نقلیه عمومی موجود اضافه می‌شوند.

مالکی گفت: کنترل هوشمند تاکسی‌های خطوط نیز توسط دوربین‌های پلاک خوان در پایانه‌های تاکسیرانی در حال اجرا و در صورت ورود خودروهای شخصی تخلف‌شان ثبت و اعمال قانون خواهند شد.

ارسال نظر