شناسه خبر : 46968

نرخ جدید شهریه مدارس غیردولتی کی مشخص می‌شود؟

نرخ جدید شهریه مدارس غیردولتی کی مشخص می‌شود؟

رئیس سازمان مدارس و مراکزغیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به ابلاغ شهریه سال تحصیلی این مدارس در فروردین ۱۴۰۳ گفت: کتاب‌های زبان خارجه با فرهنگ ایرانی متناسب‌سازی می‌شود.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از تسنیم، احمد محمودزاده اظهار کرد: در سال جاری برای نخستین بار خردادماه شهریه مدارس غیردولتی ابلاغ شد و برای سال آینده در تلاشیم تا فروردین ۱۴۰۳ شهریه‌ها تعیین و ابلاغ شود.

وی افزود: برای اینکه معلمان مدارس غیردولتی از حقوق قانون کار و بیمه کامل بهره‌مند شوند بایستی آموزگاران در مدارس ابتدایی ۳۱ ساعت و دبیران در مدارس متوسطه ۳۵ ساعت کار کنند تا با توجه به اینکه سامانه کارکنان آموزش و پرورش به سامانه تامین اجتماعی متصل است این مهم محقق شود.

شهریه فوق برنامه نه اجباری نه اختیاری

رئیس سازمان مدارس و مراکزغیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش گفت: شهریه فوق برنامه در مدارس غیردولتی نه اجباری است نه اختیاری و به تناسب شرایط درباره آن تصمیم‌گیری می‌شود.

متناسب‌سازی محتوای کتاب زبان با فرهنگ ایرانی

محمودزاده ضمن تشریح آیین‌نامه استقرار مدارس غیردولتی گفت: در پی اجرای رویداد زبان خارجی هم هستیم با این رویکرد که محتوای کتاب‌های آموزش زبان انگلیسی متناسب با فرهنگ خودمان باشد.

وی بیان کرد: در خصوص شهریه مدارس غیردولتی باید شهریه‌های پایین ترمیم، شهریه‌های بالا کنترل و شهریه‌های متوسط متوازن شود، در حوزه نظارت بر مدارس غیردولتی هم تاکید مقام معظم رهبری است که "مدارس غیردولتی را نباید فارغ از نظارت دانست" در همین راستا و در پی نظارت‌های دقیق ۸۶۶ مرکز غیردولتی غیرمجاز پلمب شده است.

رئیس سازمان مدارس و مراکزغیردولتی و توسعه مشارکت های مردمی وزارت آموزش و پرورش گفت: توانمندسازی و ارتقای صلاحیت‌های حرفه‌ای نیروی انسانی بسیار اهمیت دارد، در همین مسیر ۳۶۰ ساعت پودمان برگزار می شود، نیروهای مدارس غیردولتی هم مثل سایر نیروها باید حتماً گزینش شوند و رشته متناسب داشته باشند.

ارسال نظر