شناسه خبر : 33463

یک پنجم خودروها در آزمون‌ داوطلبانه معاینه فنی مردود شدند

یک پنجم خودروها در آزمون‌ داوطلبانه معاینه فنی مردود شدند

مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران گفت: از یک میلیون خودروی معاف از معاینه فنی(به لحاظ سن) حدود ۲۰۰ هزار دستگاه در آزمون‌های داوطلبانه معاینه فنی مردود شدند.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از ایسنا،  شادی مالکی با اعلام این خبر ، اظهار کرد: حدود پنج درصد خودروهای معاف از معاینه فنی دارای نقص در سامانه ترمز هستند.

وی ضمن تاکید بر نیاز به بازنگری سن معافیت خودروهای نو از انجام معاینه فنی افزود: در قانون عموما مدت زمان گارانتی خودروها ۲ سال تعیین شده در صورتی که اولین مراجعه خودرو به مراکز معاینه فنی پس از چهارسال از تولید انجام می شود. در این بازه ۲ ساله بین ۲ تا ۴ سال پس از تولید، خودرو بدون هیچگونه پایشی در شهر تردد می کند.

مدیرعامل ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران خاطرنشان کرد: البته خارج از بحث نیاز به پایش مستمر خودروها پس از فرایند تولید، اصلاح زمان معافیت، هم به نفع مشتری و هم به نفع سازندگان خودرو است. درخصوص مشتری اگر زمان معافیت معاینه فنی کاهش یابد بخشی از نواقص و ایراداتی که در مراکز شناسایی می‌شود در دوره گارانتی بدون تحمیل هزینه به مشتری قابل برطرف شدن است.

وی افزود: در مورد سازندگان و خدمات پس از فروش خودرو انجام معاینه فنی در دوره گارانتی بدون تردید می‌تواند در تشخیص درست و به هنگام ایراد موثر بوده و در کاهش برخی از هزینه های تحمیلی در این دوره به سازندگان خودرو جلوگیری کند.

 مالکی با اشاره به مراجعه ۱۴۵ هزار دستگاه خودرو در مراجعه نخست در فروردین ماه امسال، افزود: بیش از یک چهارم از این تعداد خودرو به علت نقص فنی و ایمنی، موفق به اخذ معاینه فنی در مرتبه نخست نشده‌اند.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای