شناسه خبر : 32265

سهم ٢١ درصدى ناوگان بارى در تصادفات فوتى

سهم ٢١ درصدى ناوگان بارى در تصادفات فوتى

رییس پلیس راهور تهران گفت: در حال حاضر ۲۱ درصد از تصادفات فوتی و ۶ دردرصد از تصادفات جرحی مربوط به ناوگان باری بازمی گردد.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سردار حمیدى اظهار کرد:  با توجه به اینکه حمل بار یکی  از موضوعات مهم در  شهر تهراناست تعداد زیادی از خودروها نیز  وظیفه حمل بار  ها را در  این حوزه بر عهده دارند و جز  وسایل نقلیه سنگین محسوب می شوند، عدم رعایت قوانین و مقررات از سوی آنان باعث بی انضباطی های ترافیکی در سطح شهر  می  گردد .

وی اضافه کرد: اگر مرتکبین تخلف در  این سامانه ثبت نام نکرده و مجوزهای قانونی  را از سوی پلیس دریافت نکرده باشند تا یکماه به پارکینگ منتقل می شوند .

وى افزود : همچنین تصادفات این ناوگان یکی از مشکلات و معضلات برای شهروندان و نیز از مبحث ایجاد ترافیک بعد از تصادفات این ناوگان یکی  دیگر  از مشکلاتی است که می  تواند ایجاد نمایند .

سردار حمیدی  اشاره داشت : در حال حاضر 21 درصد از  تصادفات فوتی ، 6 دردرصد از  تصادفات جرحی  و 11 درصد از تصادفات خسارتی نیز مربوط به تصادفات باری  بازمی گردد که به نوعی در تصادفات دخیل هستند .

رییس پلیس راهور تهران بزرگ ادامه داد: بر همین مبنا یکی  از  اقدامات پلیس راهور تهران بزرگ ساماندهی حمل بار  شهر  تهران در کنار شهرداری ، اتحادیه های مربوطه و حوزه هایى که در  این خصوص مسئولیت دارند می باشد .

وی گفت : پلیس راهور  تهران بزرگ از  ابتدای  سال 1401 آماده سازی  و ایجاد سامانه یکپارچه ساماندهی حمل بار  شهر  تهران را در دستور  کار  خود قرار  داده که ابتدا در  حوزه حمل بتن آماده اقدام نمود که تردد میکسرهایی که در  شهر  تهران تردد داشتند راساماندهی کرد و آنان را به عنوان شرکت های  حمل و نقلی  ملزم کرد تا این ناوگان در  سامانه ای هوشمند که پلیس راهور  تهرانبزرگ بهمراه اتحادیه مربوطه طراحی  کرده است نام نویسی  و به همین نام ثبت شوند .

سردار  حمیدی  بیان کرد : در  حال حاضر  1100 دستگاه میکسر  در  این سامانه ثبت نام کرده اند که تردد ، سرعت و توقفها و سایر رفتارهای  راننده در  این سامانه ثبت و توسط  پلیس کنترل می شود .

وی گفت : در حوزه بعدی امداد خودروهایی هستند که در  سطح شهر  تهران تردد می  کنند که این ناوگان را نیز  پلیس راهور  تهرانبزرگ ملزم نمود که این شرکت ها نیز در  قالب شرکتههای مجاز  ساماندهی شوند که در  حال حاضر  9 شرکت مجاز امداد خودروییهستند که وسایل نقلیه  و رانندگان انان باید حتما ضوابط و دستورالعمل های  پلیس راهور  را رعایت نمایند تا به آنها اجازه و مجوز فعالیت در  داخل  شهر  داده شود .

رییس پلیس راهور  تهران بزرگ گفت : حوزه های بعدی  که می بایست ساماندهی شده و در  سال 1402 در دستور وبرنامه های جدید پلیس راهور تهران بزرگ می باشد بحث  شرکت های توزیع و پخش  و کامیونت های پخش  مانند اقلام دارویی و لبینات  کهصبح اقدام به توزیع کالاها می  نمایند می باشد .

وی  ابراز  کرد : این ناوگان تا حدود زیادی قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی  را رعایت می کنند اما بخاطر  اینکه تحت پوشش اینسامانه قرار  بگیرند باید ساماندهی  شوند و به سامانه هوشمند متصل شوند و رفتار  راننده ، سرعت و مکان و زمان تردد های آنهادقیق  کنترل شود .

سردار  حمیدی  گفت : پلیس در  سال جدید در خصوص ساماندهی  حوزه هایی مثل حمل  پسماند و خاک و نخاله و سایر  موضوعاتنیز  وارد خواهد شد و به امید خدا ساماندهی تردد حمل بار  شهر  تهران که حوزه ای  گسترده نیز  دارد منضبط  تر می شود چرا کهمعتقدیم اگر  این بخش  ساماندهی شود و ترددهای  منظم شود ، در  انضباط  ترافیکی  نیز  نقش  بسزایی خواهند داشت  .

وی  تاکید کزد : ساماندهی  از  سوی  پلیس انجام می شود و ابلاغ دستور العمل ها و بخشنامه ها بر  عهده شهرداری  ها و صنف مربوطه می باشد که پلیس راهور هرچند تکلیف  قانونی در  این خصوص  ندارد اما پیش قدم شده و قرار  است با یک همدلی  و همافزایی  با دیگر  بخش  ها این مهم را به سامان برساند و سامانه را در  قالب یک پلتفرم جامع و کامل که هدف  آن ایمنی  و افزایش انضباط  ترافیکی است را  تشکیل دهد تا این مرحله نیز به لطف خداوند و همکاری  دوستان به نتایج خوبی برسد .

وی  بیان داشت : هدف پلیس از  راه اندازی این سامانه با نگاه خدمت سازنده به مردم و افزایش  رضایتمندی شهروندان در  حوزه های مختلف  حمل و نقل بار در  سطح شهر  تهران،  ایمنی  و افزایش  انضباط  ترافیکی و  سامانه ای هوشمند  که همه بخش  ها به آنمتصل باشند می  باشد.

 

ارسال نظر

خدمات بیمه ای