شناسه خبر : 30000

۲۴۱ نفر از سوداگران اصلی بازار ارز و سکه دستگیر شدند

۲۴۱ نفر از سوداگران اصلی بازار ارز و سکه دستگیر شدند

سخنگوی فراجا گفت: به دنبال ایجاد نوسانات غیرمعمول در بازار ارز و سکه، پلیس با راه‌اندازی قرارگاه عملیاتی ویژه مبارزه با اخلال‌گران بازار ارز، سکه و طلا را در دستور کار خود قرار داده است؛ ۲۴۱ نفر از سوداگران اصلی بازار ارز و سکه دستگیر شدند.

 به گزارش چابک آنلاین به نقل از تسنیم، سردار مهدی حاجیان؛ سخنگوی فراجا اظهار کرد: به دنبال ایجاد نوسانات غیرمعمول در بازار ارز و سکه، پلیس با راه‌اندازی قرارگاه عملیاتی ویژه مبارزه با اخلالگران بازار ارز، سکه و طلا را در دستور کار خود قرار داده است.

وی ادامه داد: از اول آذر ماه با اجرای تعداد 24 طرح 241 نفر از سوداگران اصلی بازار ارز، سکه و طلا دستگیر و 72 پرونده قضائی در این خصوص تشکیل شده است.

حاجیان عنوان کرد: از متهمان دستگیر شده تعداد 6/260/000 واحد انواع ارز غیرمجاز کشف شده است و پلیس ضمن برخورد قاطع با عوامل معاملات فردایی سکه، طلا و ارز با شناسایی 92 کانال فضای مجازی فعال در این زمینه و تشکیل 16 پرونده قضائی 41 نفر از عوامل اصلی مخل امنیت بازار در این عرصه را بازداشت کرده است.

سخنگوی فراجا خاطرنشان کرد: پلیس به همراه نهاد‌های ذیربط نظارت مداوم بر حوزه بازار ارز، سکه و طلا نظارت کامل داشته و به صورت روزانه از اماکن و صرافی‌ها و واحد‌های فعال در این حوزه بازدید و بازرسی می‌کند.

حاجیان ضمن تشکر از همکاری‌های مردم در خصوص ارسال اطلاعات مربوط به اخلالگران بازار ارز، سکه و طلا به پلیس گفت: پلیس با اشراف کامل، تحرکات و فعالیت سودجویان حوزه اقتصاد را تحت کنترل خود دارد و با افرادی که به هر نحوی در معیشت مردم ایجاد اخلال کنند، قاطعانه برخورد قانونی خواهد کرد.

ارسال نظر

خدمات بیمه ای