چگونه مصرف برق را مدیریت کنیم تا خودرو جایزه بگیریم؟

چگونه مصرف برق را مدیریت کنیم تا خودرو جایزه بگیریم؟

مجری طرح پویش با انرژی گفت: بیش از ٤٠ درصد برق تولیدی کشور در فصل گرم توسط کولرها مصرف می شوند که این میزان مصرف، از کل ظرفیت تولیدی نیروگاه های کشورهای همسایه شمالی ایران بیشتر است.

به گزارش چابک آنلاین به نقل از توانیر، پویش با انرژی با هدف مشارکت هر چه بیشتر مردم در جریان سازی فرهنگی برای بهبود روش‌های مصرف برق به عنوان یک انرژی گرانبها در جامعه راه اندازی شده است. به مشارکت کنندگان در این پویش جوایز ارزشمندی از جمله ٣٠٠ خودرو و هزاران کمک هزینه خرید لوازم خانگی، برقی و الکترونیکی به قید قرعه اهدا خواهد شد. همچنین تخفیف در قبوض برق افراد دارای صرفه جویی به صورت قطعی تا سقف رایگان شدن قبض اعمال می‌شود.

محمد خدادادی در خصوص این که مشترکان چطور می‌توانند مصرف برق خود را مدیریت کنند تا علاوه بر مشارکت در کاهش مصرف شبکه سراسری و کمک به بخشهای مولد کشور، از جوایز ارزنده پویش با انرژی بهره مند شوند گفت: مشترکان هر استان وابسته به اقلیم از وسایل سرمایشی متفاوتی استفاده می‌کنند. در پویش با انرژی نیز، مشترکان هر استان با یکدیگر رقابتی سازنده برای کاهش مصرف برق خواهند داشت. در این زمینه، در مناطق عادی کشور، تعویض پوشال، عایق کاری کانال کولرهای آبی و نصب سایه بان بر روی آنها باعث خواهد شد تا ضمن بهبود خنک کنندگی کولر آبی، نیاز به استفاده از دور تند نباشد و صرفه جویی ارزشمندی محقق شود. در مناطق گرمسیر شمال و جنوب کشور نیز قراردادن کولرهای گازی روی دمای آسایش ٢٤ درجه، خاموش کردن کولرهای اضافی و درزگیری مناسب درب و پنجره‌ها باعث تحقق صرفه جویی چشمگیری خواهد شد.

وی در پایان یادآور شد: مشترکان خانگی به روش‌های زیر می‌توانند در پویش با انرژی عضو شده و با عمل به راهکارهای ارائه شده در آن، واجد شرایط شرکت در قرعه کشی جوایز ارزشمند پویش شده و از هزاران جایزه ارزشمند آن بهره مند شوند:

١- نصب اپلیکیشن از سایت www.ba-energy.ir

٢- شماره گیری کد دستوری *١٥٢١#

٣- تماس با مرکز تماس ٠٩١٢٩٩٩٧٥

وی در پایان خاطرنشان کرد به هر میزان یک مشترک زودتر اقدام به عضویت در پویش و صرفه جویی در مصرف کند، شانس بیشتری برای بهره مندی از مشوق‌های پویش با انرژی از جمله جوایز نفیس و تخفیف در قبوض برق خواهد داشت.

ارسال نظر